ProDítě, Svět ženy

Houpátko Swing One má světovou veletržní premiéru v Brně

Novinku vyrábí česká firma a nápad se zrodil v hlavě tatínka – technika. Přelomové zařízení uspává miminka a šetří rodičům čas. Zároveň jde možná o jedinou dětskou potřebu, kterou kupuje více tatínků než maminek.

Na začátku byl malý syn, který nechtěl spát, a tatínek, který se rozhodl vyřešit problém s uspáváním pomocí techniky. Protože to byl tatínek inženýr a zároveň majitel firmy s potřebnými technologiemi, po třech letech usilovné práce a testování je na trhu zařízení Swing One, které houpe kočárek nebo postýlku a šetří tak rodičům čas. Na veletrhu PRODÍTĚ má světovou veletržní premiéru a o novinku je velký zájem ze strany rodičů i prodejců.

„Syn rok nespal, pořád jsem houpal a chtěl si něco podobného pořídit, ale na trhu nic neexistovalo,“ vypráví Jiří Salaba příběh výrobku, který podle jeho slov stále nemá na světě konkurenci. Existuje třeba houpací vajíčko, ale je robustní a těžko přenosné, navíc Swing One stačí připojit k již zakoupeným věcem. Jeho vývoj trval tři roky a prošel spoustou slepých uliček. „Mám ještě jednu firmu, díky tomu jsem měl přístup k technologiím a mohl sám třeba frézovat, což by někde v garáži nešlo. Zkoušeli jsme asi dvacet prototypů, postupně vylepšovali a výsledkem je tento náš finální produkt, za kterým si stojíme,“ říká vynálezce houpátka a jednatel společnosti SAPSWAY, která novinku vyrábí i prodává. „Teď už se věnuji naplno tomuto produktu a naprosto mu věřím, protože v daném uspořádání – pro houpání jak kočárků, tak postýlek – nic podobného na světě neexistuje. Zařízení je jedinečné a má celosvětový patent,“ dodává Jiří Salaba.

Swing One je užitečný pomocník rodičů, který houpe a uspává za ně, aby se mohli věnovat jiným věcem. „Říkáme mu houpací stroj času, protože šetří rodičům čas. Navíc jsme zjistili, že také prodlužuje spánek dítěte,“ popisuje vynálezce a současně tatínek, který dnes se Swig One uspává už své druhé dítě. Univerzální zařízení je použitelné na různé kočárky, protože jde snadno nastavit podle velikosti i rozteče koleček. Pevná konstrukce z kvalitních materiálů zaručuje dlouhou životnost, zároveň je zařízení lehké a přenosné, dá se převézt třeba pod kočárkem. Rodič si může vybrat ze dvou rychlostí nebo jejich kombinace, k dispozici je také simulace přejíždění přes práh. Čas houpání lze nastavit a myslelo se i na bezpečnost, přístroj má třeba senzor a při kontaktu se sám zastaví. Další výhodou je možnost ovládání na dálku přes aplikaci v mobilním telefonu. „Sami jsme výrobek testovali dva měsíce, kdy Swing One nepřetržitě houpal padesátikilové závaží. Samozřejmě prošel i certifikací a splňuje veškeré legislativní požadavky na domácí spotřebiče. A před prodejem znovu testujeme každý kus,“ zdůrazňuje Jiří Salaba.

Od ledna 2019 si zákazníci mohou novinku objednat na webových stránkách www.swing-one.cz, kde je na výběr provedení ve čtyřech barvách a také možnost pronájmu. „Chceme se chovat ekologicky a nechrlit spoustu výrobků. Rodiče si mohou houpátko pronajmout třeba na měsíc. Často to tak na zkoušku udělají a teprve potom koupí. Na pronájem máme zaváděcí cenu 390 korun na měsíc, 5990 je konečná prodejní cena včetně DPH,“ popisuje výrobce. Asi nepřekvapí, že většinu zájemců o technickou vychytávku v péči o dítě zatím tvoří tatínci, ale spokojené jsou i maminky. „Zpětná vazba je zatím výborná, opravdu to funguje. Maminky nám říkají, že si bez houpátka už neumí představit péči o miminko. A dávají nám i další podněty k vývoji, třeba budeme rušit pípání při vypnutí přístroje,“ líčí vynálezce, který intenzivně pracuje také na bateriové verzi zařízení, protože zatím je houpátko napájeno ze sítě.

Světovou veletržní premiéru má Swing One na veletrhu PRODÍTĚ, kde od prvního dne budí velkou pozornost. „Na veletrh jsme přijeli navázat spolupráci s distributory, ať už kamennými prodejnami nebo e-shopy, a zatím jsme mile překvapeni odezvou. Jsme tu pár hodin a lidé za námi sami chodí a nabízejí spolupráci. Už jsme se domluvili s několika prodejci. Za to bych chtěl pořadatelům veletrhu poděkovat, určitě tady nejsme naposled,“ říká Jiří Salaba.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše