TECHAGRO

Inter Agro umí čistit zrno od plev

Mezi vystavenými exponáty slovenské společnosti Inter Agro spol. s r.o. nebudou chybět čtyři modely mořiček obilí. Návštěvníky však kromě nich čeká další zajímavý stroj. „Na výstavní ploše budeme mít také nejmenší model aerodynamické čističky ISMI A5 i s praktickými ukázkami,“ zve návštěvníky Juraj Krivák, jednatel společnosti Inter Agro.

Jak vlastně stroj na jemné čištění a třídění zrna pracuje? Stroje na separaci obilí – ISMI, čistí a třídí všechny druhy plodin nebo sypkého materiálu. Stabilní proud vzduchu udržuje konzistentní čistící účinek během celého procesu. Tyto stroje oddělují lehké a těžké nečistoty a třídí úlomky, poškozená a lehká semena od kvalitních semen, vše v jednom jediném kroku.

Setba nejschopnějších semen zlepší výnosy až o 30% a pomůže plodině dozrát dříve a rovnoměrně. Prodej kvalitního osiva za prémiovou cenu, která by se jinak prodávala za komoditní cenu, může pro plodinu představovat přidanou hodnotu. Mnoho zemědělců nejen ušetří peníze, ale při použití separátoru ISMI vygeneruje dodatečný příjem. Tyto stroje přinášejí velkou hodnotu téměř každému zemědělci, který pěstuje obilí na zrno (nebo jiné zemědělské plodiny). Navíc nevyžadují údržbu. Jedinou pohyblivou částí stroje je motor, který pohání speciální ventilátor. Neexistují zde žádná síta, protože stroj používá pouze vzduch, který ovlivňuje separaci - čištění. Neexistují žádná mazací místa a nejsou potřeba žádné náhradní díly.

Prouděním vzduchu dochází k oddělování a třídění zrna dle jeho hmotnosti. Nejtěžší nečistoty jako jsou kameny, špína a jiné částice odpadu padají do 1. výstupu – frakce, semena s nejvyšší hmotností pak padají do 2 a 3 frakce. Jde o nejlepší volbu pro setí semen nejvyšší kvality s nejvyšší hodnotou klíčivosti a hmotnosti zrna.  Semena se střední hmotností padají přes 4 a 5 frakci. Jsou vhodné pro potravinové nebo komoditní obilí. Semena s nejnižší hmotností a poškozená zrna - jádra padají do 6 a 7 frakce. Zrno z těchto frakcí je nejvhodnější na zkrmování.

Prach, plevy a další lehké nečistoty se odvádějí proudem vzduchu mimo komory (frakcí) ISMI separátoru a směřují přes výstupní komín na vytvořené sběrné místo.

www.inter-agro.sk

Další aktuality z veletrhu

05. 03. 2020 TECHAGRO UPOZORNĚNÍ - Klamavá služba International Fairs Directory

Firmy Fair Expo, Jessie Data, Expo Guide, Fair Guide, Construct Data, MULPOR nemají žádnou obchodní vazbu na BVV a společnost Veletrhy Brno a.s. se distancuje od praktik zmíněných firem. Doporučujeme, aby vystavovatelé našich veletrhů na nabídky či zaslané faktury zásadně...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše