GO a Regiontour

Jak si zabalit batoh na cesty, aby byl co nejlehčí, radí Petr Kosek z Nalehko

Takzvané cestování ultralight je mezi turisty v posledních letech stále populárnější. Jak si zabalit všechny nezbytnosti, ale zároveň si nestrhat záda se návštěvníci brněnských veletrhů dozvědí od cestovatele Petra Koska na jeho workshopech.

Ujít několik tisíc kilometrů jen s pár kily na zádech dnes díky dobrému vybavení není žádný problém. Batoh, který neváží ani půl kilogramu nebo péřový spací pytel který váží zhruba 700 gramů, na svých zádech unese každý. Počítá se každý gram a věci navíc jsou zbytečná zátěž.

„Ultralight cestování určitě není pro každého. Není to o tom, nechat polovinu potřebných věci doma. Na svých workshopech ukazuju lidem možnosti, jak toho dosáhnout,“ vysvětluje cestovatel Petr Kosek, který loni vyrazil na Apalačskou stezku i se zimní výbavou pouze s pěti kilogramy a zádech.

Super lehké vybavení využijí hlavně turisté, kteří chtějí chodit a vidět místa, kam by se jinak nedostali. Přínosné může být ale i pro starší lidi, kteří na svých končetinách skutečně cítí každý gram navíc. U stánku společnosti Nalehko si návštěvníci mohou takovéto vybavení prohlédnout i osahat.

Pokud zájemci workshopy, které se konají v sobotu od 14:00 a v neděli od 10:00 nestihnou navštívit, mohou si alespoň pořídit Koskovu knihu Nalehko s veletržní slevou. Dočtou se v ní veškeré informace o ultralight, cestování a navíc také jeho zážitky a tipy z cest.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše