TECHAGRO

John Deere: od automatizace k autonomii

Společnost STROM Praha a.s., dodavatel traktorů a zemědělské techniky John Deere, má na TECHAGRU každoročně své místo v pavilonu P. I letos je zde najdeme a pár týdnů před veletrhem jsme vyzpovídali jejího zástupce Pavla Fialu. Zajímalo nás, jaké jsou současné trendy z úhlu pohledu prodejce velké mechanizace této americké značky.

Co je podle vás současným trendem ve vývoji traktorů z hlediska technologií a z hlediska komfortu obsluhy?

Za hlavní aktuální trend považuji postupný přechod z automatizace k autonomii. Stroje pracují více a více automaticky bez zásahů obsluhy. Dále je to telematika, stroj si například sám odešle informaci, že je potřeba provést údržba. Šéf farmy dálkově do traktoru přenese aplikační mapy a na dálku může kontrolovat práci. Kabiny traktorů jsou pohodlnější, tišší, pracovní osvětlení LED výkonnější s nižší spotřebou energie, sedadla řidiče mají masážní funkce, ovládni pomocí dotykových displejů je intuitivnější. Stále větší množství nářadí se s traktorem propojí pomocí ISO Bus terminálu a automaticky se aktivuje vaše preferované nastavení funkcí traktoru pro toto nářadí.   Stroje jsou vybavené kamerami vpředu a vzadu pro větší bezpečnost a komfort.

Co nyní preferují zákazníci?

Naši zákazníci v ČR? Jejich chování je stejné jako nás všech. Ptají se, co je v akci a hledají nejlepší nabídky. Všichni se předháníme v tom, jak jsou naše stroje nejsilnější, nejúspornější, nejspolehlivější a že teď je ten nejlepší moment na jejich pořízení. Ti chytří navíc umí číst mezi řádky, jsou schopni ocenit prodejce, který jim na vše nekýve, ale nabídne opravdové řešení a ví, že důležitější než sleva je kvalitní servis, dodávky náhradních dílů a další služby, jako například náš Program garance spotřeby paliva.

Myslíte si, že současný "fenomén" nízké uhlíkové stopy s důrazem na elektropohon se v budoucnu dotkne i zemědělské techniky?

Tento tlak nemůže minout ani výrobce zemědělské techniky, ale aktuální dostupná řešení uchovávání elektrické energie jsou limitem. Takový klasický zemědělský traktor s výkonem 300koní by v současnosti potřeboval pro 8hodinovou práci 14-18 tun baterii. Proto elektrifikace, tak jak jí známe aktuálně, má využití u malých strojů, u komunální techniky ve městech, v průmyslových areálech, nebo u zahradní techniky.

Co zajímavého z hlediska trendů představíte na Techagru?

Několik novinek, které si v Brně odbydou tuzemskou premiéru. Konkrétně to bude celá nová modelová řada univerzálních traktorů 6M. Z deseti modelů s výkony od 90 do 195koní představíme 3 exempláře, jeden včetně lesnické nástavby. Dále to bude zástupce velkých univerzálních traktorů řady 7R a model 8R 410, tedy nejsilnějších klasický kolový traktor John Deere. Zatím to nemáme stoprocentně potvrzené, ale chtěli bychom prezentovat i nový čtyřpásový traktor řady 8RX.

Další aktuality z veletrhu

05. 03. 2020 TECHAGRO UPOZORNĚNÍ - Klamavá služba International Fairs Directory

Firmy Fair Expo, Jessie Data, Expo Guide, Fair Guide, Construct Data, MULPOR nemají žádnou obchodní vazbu na BVV a společnost Veletrhy Brno a.s. se distancuje od praktik zmíněných firem. Doporučujeme, aby vystavovatelé našich veletrhů na nabídky či zaslané faktury zásadně...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše