Mezinárodní strojírenský veletrh

Koupě za téměř dva miliony euro. Nový stroj od Ludačka Machine Tools získala brněnská ZKL

Firma ZKL Brno dnes na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně slavnostně potvrdila koupi od společnosti Ludačka Machine Tools. Pořídí si od ní multifunkční stroj na výrobu valivých ložisek za téměř dva miliony euro. Vyrobí ho specializovaná francouzká firma Berthiez ze skupiny Starrag.

Již druhý stroj, který ZKL Brno koupila od Ludačka Machine Tools bude vyrábět ložiska pro větrné elektrárny. „Tuto technologii používáme již šedesát let a máme s ní dobré zkušenosti. Oceňujeme zejména přesnost, která je pro naše výrobky klíčovou vlastností,“ vysvětluje Jiří Prášil, předseda představenstva ZKL Brno a.s.

Nový stroj ZKL kupuje hlavně kvůli potřebě navýšení výrobní kapacity. „Konkrétně se jedná o multifunkční stroj typu RVU2200/200, jehož stůl má dva metry v průměru,“ doplňuje Zbyněk Ludačka, jednatel firmy Ludačka Machine Tools.

Obrazová pozvánka do expozice Ludačka Machine Tools

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše