Stavební veletrh Brno

Koupelnám vládnou černé doplňky a věrné imitace mramoru, betonu nebo dřeva

Keramické obklady se zvětšují až na 120x60 cm, barevnost zůstává střídmá a čistý design dává vyniknout luxusním funkčním detailům. S trendy v zařizování koupelen seznamuje expozice společnosti Ptáček v pavilonu V.

Kdo staví nebo rekonstruuje a přemýšlí o nové koupelně, neměl by vynechat návštěvu stánku firmy Ptáček – velkoobchod. Na vlastní oči tady uvidí nejaktuálnější trendy v designu, novinky pro vyšší komfort i úsporná a výkonná technická zařízení. Inspirovat se může třeba keramikou, která se vyhýbá živým barvám i zdobným detailům a věrně napodobuje povrchy různých materiálů. Na první pohled zaujmou dlažba a obklad v imitaci mramoru kombinované s černým nábytkem a doplňky. Právě černá barva je dnes klíčovým trendem. „Poptávka po černých bateriích je dnes tak obrovská, že není výjimkou, když na dodání od výrobce čekáme několik měsíců,“ potvrzuje velký zájem Michal Synek, regionální manažer koupelnových studií Ptáček. Ozdobou černobílé “mramorové“ koupelny na stánku je i designový černý radiátor značky Zehnder se šikmo položenými plochými trubkami. „Je to momentálně jejich nejprodávanější produkt, který ideálně zapadne do módních černobíle laděných koupelen,“ informoval Synek.

Vedle mramoru se imitují se také další materiály, oblíbený je kámen, betonová stěrka a dřevo. Zároveň se dlažby i obklady neustále zvětšují, výjimkou nejsou ani rozměry 120x60 cm. „Dřívější formáty 20x40 nebo 30x30 se změnily na standardní 30x60 nebo 60x60. Obkladači si na to museli zvyknout, protože se přizpůsobují poptávce a zákazníci tyto rozměry požadují. Výrobci dnes dodávají i formát 3x1 metr, to už je jedna kachle na půl stěny. Taková zakázka je hodně o kvalitě prověření a rovnosti podkladu, také manipulace bývá náročnější,“ popisuje Michal Synek. Z imitací dřeva je v expozici k vidění dlažba od firmy Rako ve formátu 120x30, který navozuje dojem parket. Z barev koupelnové keramiky převládají základní a jemně přírodní tóny jako bílá, krémová, písková, černá nebo antracitová. K módním čistým liniím patří i sklo, které se kombinuje v různobarevných provedeních nebo doplňuje chromem.

Na stánku upoutají nápadné solitéry se zajímavými detaily. Elegantní vana do prostoru od firmy Ideal Standard DEA se hodí do větších koupelen. Může stát i u zdi, ale nejlépe se vyjímá s volně stojící baterií, v tomto případě v černé barvě. Skříňka s podsvíceným zrcadlem má funkci stmívání, takže si uživatel může navolit teplejší barvu, která bude ráno příjemnější než ostré světlo. A sprchový kout se obejde bez rámů, jde o designové řešení sklo na sklo zavěšené na pantech. „Vystavený sprchový kout pro nás vyrábí renomovaná firma Hüppe a dodáváme ho pod naší značkou exkluzivního sortimentu Concept za příznivější cenu,“ vysvětlil Michal Synek. Upozornil také na novou sprchovou baterii se snadným přepínáním mezi hlavicemi a proudy vody. Novinkou je drážka zabudovaná v liště sprchového koutu, na kterou si zákazník může zavěsit poličky a jiné příslušenství, aniž by musel vrtat do zdi.  V části expozice vyhrazené technickým zařízením jsou k vidění různé alternativní zdroje vytápění i větrací systémy: plynové kotle, tepelná čerpadla ve verzi split i monoblok, rekuperační jednotky nebo malá krbová kamínka v retro stylu.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše