MOBITEX

Magniflex: Kvalitní spánek může zásadně změnit váš život

Žít zdravě, být psychicky v pohodě, mít fungující tělo, páteř a klouby, dobře spát a během spánku kvalitně regenerovat, to je cíl stále většího počtu lidí. Je to i cíl italské společnosti Magniflex, předního výrobce zdravotních matrací. Firma z Toskánska se zabývá jejich výzkumem, vývojem a především účinkem na náš spánek a zdraví více než 55 let. V Brně na veletrhu MOBITEX představí své výrobky, jejichž kvalitu dokládá patentovanými materiály i zdravotními certifikáty. Mimochodem, víte, že na návrhu matrací Magniflex se podílejí odborníci z pěti lékařských oborů?

Vyrobit kvalitní zdravotní matraci a polštář totiž znamená integrovat do jednoho výrobku doporučení několika expertů, v prvé řadě těch, kteří se zabývají optimální anatomickou podporou těla. Ke slovu přichází i alergologická expertíza, neboť matrace vhodné pro alergiky nesmí obsahovat žádné alergenní látky a musí mít příslušné atesty, a kožní expertíza, protože naše tělo dýchá i pokožkou. Je tudíž žádoucí, aby matrace byla vysoce prodyšná a reagovala na pocení. Zohledněny jsou i poznatky z ortopedie, spondylochirurgie (chirurgie páteře) a spánkové laboratoře, která se zabývá poznatky o fázích a poruchách spánku či vlivu častého otáčení během spánku na regeneraci mozku. Dobré spaní – to je tedy docela věda!

Jak regenerovat a lépe spát i s vyhřezlou ploténkou?

Odborníci v Magniflexu zkoumali, jak během spánku pomoci lidem s výhřezem ploténky, s problémy se skřípnutými nervy v páteřní oblasti či sesedáním páteře. Společně s experty na univerzitě v Zaragoze vyvinuli speciální kolekci matrací Magnistrech, kdy vycházeli z toho, že meziobratlové ploténky během spánku, kdy je tělo v horizontální poloze, regenerují; během regenerace se zvětšuje jejich objem, nasávají do sebe tekutinu a vyplňují meziobratlový prostor. Na principu trakčního natahování páteře specialisté zkoumali, jak napomoci, aby se vyhřezlá ploténka mohla vrátit zpět, jak při roztažení páteře pomoci při uvolnění skřípnutých nervů a jak pravidelný natahováním zpomalit proces sesedání páteře. Výsledkem jsou matrace, které při zatížení lidským tělem neinvazivně napínají tělo – od kyčelních kloubů směrem k hlavě a od kyčelních kloubů směrem k nohám – protisměrně.  Testy dokazují, že 8 hodin spánku na této matraci natáhne páteř stejně jako 30 minut intenzivních strečových cviků, zaměřených na roztažení a uvolnění páteře.

Hojivé bylinné extrakty v pěnách matrací

S léčbou dalších neduhů a problémů pomáhají matrace z kolekce Toscana, které využívají jedinečný patent, založený na uvolňování tří bylinných extraktů, jež mají blahodárné účinky na některá onemocnění. Výzkum, probíhající ve spolupráci s univerzitou ve Florencii, ukázal, že sléz lesní neboli malva léčí otevřené i skryté záněty v těle, aloe vera má omlazující a léčivý efekt na pokožku a kloubní regeneraci a sójové proteiny pomáhají odstranit z těla volné radikály, které způsobují onkologické problémy. Bylinné extrakty jsou proto přidávány do patentovaných pěn a při zahřátí pěny lidským teplem na 36 stupňů Celsia se postupně uvolňují. Matrace z kolekce Toscana tak nabízí nejen jedinečný spánek, ale působí i jako prevence a podpůrná léčba.

Potíte se? Pak je tu kolekce Magnigel

Během spánku bychom měli mít konstantní teplotu. Návaly horkosti, klimakterické potíže, nadměrné pocení a z toho plynoucí neklidný spánek jsou symptomy, které společnost Magniflex dovedly až k novému patentu – vysoce prodyšné a chladivé pěně Magnigel. Ta se velmi pomalu zahřívá na teplotu lidského těla, a tím pomáhá regulovat teplotní výkyvy organismu. Klienti oceňují jedinečný pocit svěžesti při spaní na matracích z této kolekce a oceňují zlepšení kvality jejich spánku.

Dolce Vita aneb zregenerujte své tělo během spánku

Paměťová pěna a dva typy studené pěny v této kolekci představují vrchol v oblasti spánkové regenerace pro klienty, kteří netrpí žádnými z výše uvedených problémů. Chtějí kvalitně spánkově regenerovat a preferují nejlepší poměr mezi cenou a užitnou hodnotou výrobků Magniflex. Patentovaná pěna Memoform garantuje nejvyšší zdravotní atesty matrací jako zdravotní produkt první kategorie, studená pěna Elioform garantuje optimální ortopedickou oporu lidského těla a používá se jako hlavní komponent do matrací klientů, preferujících tvrdší spaní. Studená pěna Eliosoft je základem měkčích, elastických matrací pro klienty preferující komfortní, měkký podklad s garancí optimální opory těla při spaní na zádech i na boku.

Informace o spánku on-line i senzor proti chrápání

Nejde o žádné sci-fi! Nový patent, biometrická postel MagniSmartech díky integrovaným senzorům přímo v matraci monitoruje a analyzuje data o spánku, tělesné teplotě během spánku, teplotě místnosti, rytmičnosti či arytmii tepu srdce a spoustě dalších funkcí a ty pak on-line přenáší do mobilní aplikace, která kvalitu spánku vyhodnocuje a nabízí řešení, jak spánek zlepšit. Systém má spoustu dalších funkcí – automatické nastavení polohy s nejnižší zemskou přitažlivostí našeho těla, ve které se tělo rychle uvolní a zklidní, senzory na monitorování chrápání, které při detekci chrápání spícího člověka zvednou do polohy, kdy přestane chrápat a po několika minutách ho vrátí do původní spánkové polohy, anebo chromoterapii neboli barevné podsvícení postele, která napomáhá činnosti, kterou chce člověk na matraci vykonávat.

Více informací na www.magniflex.cz

Další aktuality z veletrhu