MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Magniflex: Kvalitní spánek může zásadně změnit váš život

Žít zdravě, být psychicky v pohodě, mít fungující tělo, páteř a klouby, dobře spát a během spánku kvalitně regenerovat, to je cíl stále většího počtu lidí. Je to i cíl italské společnosti Magniflex, předního výrobce zdravotních matrací. Firma z Toskánska se zabývá jejich výzkumem, vývojem a především účinkem na náš spánek a zdraví více než 55 let. V Brně na veletrhu MOBITEX představí své výrobky, jejichž kvalitu dokládá patentovanými materiály i zdravotními certifikáty. Mimochodem, víte, že na návrhu matrací Magniflex se podílejí odborníci z pěti lékařských oborů?

Vyrobit kvalitní zdravotní matraci a polštář totiž znamená integrovat do jednoho výrobku doporučení několika expertů, v prvé řadě těch, kteří se zabývají optimální anatomickou podporou těla. Ke slovu přichází i alergologická expertíza, neboť matrace vhodné pro alergiky nesmí obsahovat žádné alergenní látky a musí mít příslušné atesty, a kožní expertíza, protože naše tělo dýchá i pokožkou. Je tudíž žádoucí, aby matrace byla vysoce prodyšná a reagovala na pocení. Zohledněny jsou i poznatky z ortopedie, spondylochirurgie (chirurgie páteře) a spánkové laboratoře, která se zabývá poznatky o fázích a poruchách spánku či vlivu častého otáčení během spánku na regeneraci mozku. Dobré spaní – to je tedy docela věda!

Jak regenerovat a lépe spát i s vyhřezlou ploténkou?

Odborníci v Magniflexu zkoumali, jak během spánku pomoci lidem s výhřezem ploténky, s problémy se skřípnutými nervy v páteřní oblasti či sesedáním páteře. Společně s experty na univerzitě v Zaragoze vyvinuli speciální kolekci matrací Magnistrech, kdy vycházeli z toho, že meziobratlové ploténky během spánku, kdy je tělo v horizontální poloze, regenerují; během regenerace se zvětšuje jejich objem, nasávají do sebe tekutinu a vyplňují meziobratlový prostor. Na principu trakčního natahování páteře specialisté zkoumali, jak napomoci, aby se vyhřezlá ploténka mohla vrátit zpět, jak při roztažení páteře pomoci při uvolnění skřípnutých nervů a jak pravidelný natahováním zpomalit proces sesedání páteře. Výsledkem jsou matrace, které při zatížení lidským tělem neinvazivně napínají tělo – od kyčelních kloubů směrem k hlavě a od kyčelních kloubů směrem k nohám – protisměrně.  Testy dokazují, že 8 hodin spánku na této matraci natáhne páteř stejně jako 30 minut intenzivních strečových cviků, zaměřených na roztažení a uvolnění páteře.

Hojivé bylinné extrakty v pěnách matrací

S léčbou dalších neduhů a problémů pomáhají matrace z kolekce Toscana, které využívají jedinečný patent, založený na uvolňování tří bylinných extraktů, jež mají blahodárné účinky na některá onemocnění. Výzkum, probíhající ve spolupráci s univerzitou ve Florencii, ukázal, že sléz lesní neboli malva léčí otevřené i skryté záněty v těle, aloe vera má omlazující a léčivý efekt na pokožku a kloubní regeneraci a sójové proteiny pomáhají odstranit z těla volné radikály, které způsobují onkologické problémy. Bylinné extrakty jsou proto přidávány do patentovaných pěn a při zahřátí pěny lidským teplem na 36 stupňů Celsia se postupně uvolňují. Matrace z kolekce Toscana tak nabízí nejen jedinečný spánek, ale působí i jako prevence a podpůrná léčba.

Potíte se? Pak je tu kolekce Magnigel

Během spánku bychom měli mít konstantní teplotu. Návaly horkosti, klimakterické potíže, nadměrné pocení a z toho plynoucí neklidný spánek jsou symptomy, které společnost Magniflex dovedly až k novému patentu – vysoce prodyšné a chladivé pěně Magnigel. Ta se velmi pomalu zahřívá na teplotu lidského těla, a tím pomáhá regulovat teplotní výkyvy organismu. Klienti oceňují jedinečný pocit svěžesti při spaní na matracích z této kolekce a oceňují zlepšení kvality jejich spánku.

Dolce Vita aneb zregenerujte své tělo během spánku

Paměťová pěna a dva typy studené pěny v této kolekci představují vrchol v oblasti spánkové regenerace pro klienty, kteří netrpí žádnými z výše uvedených problémů. Chtějí kvalitně spánkově regenerovat a preferují nejlepší poměr mezi cenou a užitnou hodnotou výrobků Magniflex. Patentovaná pěna Memoform garantuje nejvyšší zdravotní atesty matrací jako zdravotní produkt první kategorie, studená pěna Elioform garantuje optimální ortopedickou oporu lidského těla a používá se jako hlavní komponent do matrací klientů, preferujících tvrdší spaní. Studená pěna Eliosoft je základem měkčích, elastických matrací pro klienty preferující komfortní, měkký podklad s garancí optimální opory těla při spaní na zádech i na boku.

Informace o spánku on-line i senzor proti chrápání

Nejde o žádné sci-fi! Nový patent, biometrická postel MagniSmartech díky integrovaným senzorům přímo v matraci monitoruje a analyzuje data o spánku, tělesné teplotě během spánku, teplotě místnosti, rytmičnosti či arytmii tepu srdce a spoustě dalších funkcí a ty pak on-line přenáší do mobilní aplikace, která kvalitu spánku vyhodnocuje a nabízí řešení, jak spánek zlepšit. Systém má spoustu dalších funkcí – automatické nastavení polohy s nejnižší zemskou přitažlivostí našeho těla, ve které se tělo rychle uvolní a zklidní, senzory na monitorování chrápání, které při detekci chrápání spícího člověka zvednou do polohy, kdy přestane chrápat a po několika minutách ho vrátí do původní spánkové polohy, anebo chromoterapii neboli barevné podsvícení postele, která napomáhá činnosti, kterou chce člověk na matraci vykonávat.

Více informací na www.magniflex.cz

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše