MOBITEX

Na veletrhu se bojuje o zlato. A hned několikrát

Firmy, vysokoškolští studenti i učni mají možnost se na Stavebním veletrhu blýsknout. U této příležitosti se udělují Zlaté medaile Stavebního veletrhu Brno, Grand Prix MOBITEX pro vystavující společnosti i studenty, kteří každoročně přinášejí designové zajímavosti. Odehrávají se zde finále učňovských dovednostních soutěží. Přijďte budoucí řemeslníky podpořit a prohlédnout si oceněné exponáty.

Zlatá medaile SVB

Ještě do 20. února se mohou přihlašovat zájemci o Zlatou medaili SVB 2019. Už tradičně ji dostávají nejlepší veletržní exponáty. Hodnotitelská odborná komise, která se s přihlášenými technologiemi či výrobky seznamuje průběžně, si je prohlédne přímo na výstavišti 27. února dopoledne. A večer už budou šťastlivci vyhlášeni. Loňskými držiteli jsou: Schiedel GmbH & Co. KG za komín Schiedel KINGFIRE GRANDE S, firma LIKO-S, a.s. za Zelenou fasádu made by LIKO-S a společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. za řadu akustických cihel Porotherm Aku Profi/ Profi Dryfix. Přijďte se podívat, kde si ocenění odnese letos, jasno bude ve startovní den veletrhu po 17. hodině. 

Grand Prix MOBITEX

Své ocenění má i mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu, kde se uděluje Grand Prix MOBITEX. I zde se soutěží o nejlepší exponáty a o nich rozhoduje odborná komise s Dagmar Koudelkovou v čele. Zájemci mohou své favority přihlašovat do 22. února. Vítěz bude vyhlášen ve středu 27. února v 17 hodin. O těch loňských si můžete přečíst zde.

Grand Prix MOBITEX/studentská sekce

Pět středních a vysokých škol se letos zapojilo do klání o nejlepší studentskou práci na poli nejen nábytkářského designu. A že je vždy se na co koukat. Ceny Grand Prix MOBITEX ve studentské sekci se budou udělovat ve čtvrtek 28. února od 15 hodin, ceremoniálu předchází prezentace studentů vystavujících škol spojená s komentovanou prohlídkou expozice.  

Učeň instalatér 2019

Podvaadvacáté se na výstavišti u příležitosti Stavebních veletrhů odehraje finále Učeň instalatér pod hlavičkou Cechu topenářů a instalatérů ČR a Střední škola polytechnická Brno, Jílová. Je součástí republikové soutěže České ručičky. V pavilonu Z tak zájemci uvidí, jak rychle se dá nasadit toaleta, umyvadlo, jak si kluci, kteří se do finále probojovali krajskými koly, poradí se svařováním měděných či plastových trubek, úkolů přes sebou mají opravdu hodně. Soutěží se ve středu 27. února, výsledky budou slavnostně vyhlášeny v pátek 1. března před polednem. Cech také už tradičně první den veletrhu vyhlásí Výroční topenářské a instalatérské ceny a uznání.  

Učňovské republikové mistrovství

Zázemí našlo v pavilonu Z také Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěžích odborných dovedností, a to v oborech vzdělání klempíř, pokrývač, tesař, kominík a čalouník. Pořádání se už tradičně ujala Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy a taktéž spadá do klání České ručičky. Nejlepší žáci z České republiky a zahraničí předvedou ve dvoudenní soutěži svou zručnost a um před zraky návštěvníků veletrhu, odborné i laické veřejnosti a samotných vystavovatelů. V letošním roce se tohoto mistrovství zúčastní na 40 dvoučlenných družstev z ČR i zahraničí.

Další aktuality z veletrhu

02. 03. 2019 MOBITEX Mladí čalouníci umí! Mistři republiky přijeli až z Liberce

Mistrovství ČR v oboru čalouník se konalo už poosmé, ale poprvé v rámci Stavebního veletrhu. Mladí čalouníci soutěžili v aréně pavilonu Z bok po boku s dalšími řemeslnými profesemi. Přihlížejícím divákům dokázali, že si poradí i s náročnou rekonstrukcí retro křesla.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše