GO a Regiontour

Na Zlínsku utrácejí nejvíce turisté z USA

Hlavními lákadly Zlínského kraje jsou vodní cesta Baťův kanál, lázně Luhačovice, Svatý Hostýn, ale i ZOO Zlín a další krásná místa – například Modrá, Velehrad či Buchlov. 

Podle krajského radního pro oblast cestovního ruchu Jana Pijáčka ve Zlínském kraji přibývá turistů. Láká je sem vodní cesta Baťův kanál, lázně Luhačovice, Svatý Hostýn, ale i ZOO Zlín a další krásná místa – například Modrá, Velehrad či Buchlov. 
„Ročně se zde otočí 250 tisíc návštěvníků. K tomu nesmím zapomenout na Pustevny, v tomto místě už dosáhl počet návštěvníků svého maximálního limitu,“ připomněl krajský radní zodpovědný také za oblast řízení dotačních programů a rozvoj venkov. Zlínský kraj nesmí chybět na cestovatelských veletrzích GO a Regiontour 2020.

Společně s Olomouckým krajem plánujete prodloužení Baťova kanálu. Jaké jsou důvody tohoto počinu a kolik to bude stát? 

Kolik to bude stát, ještě dnes nikdo neví. Jsme ve stádiu, kdy ještě nelze definovat relevantní cenu celého díla. Zastupitelstvo bude schvalovat memorandum o spolupráci, na něm s bude podílet jak Olomoucký kraj, tak obce, kterých se prodloužení vodní cesty bude přímo dotýkat. Nyní má užívaný úsek 58 kilometrů a my se spolu se Správou vodních cest a Správou toku-Povodí Moravy snažíme vyřešit překonání Bělovského jezu, kde by měla vzniknout nová komora pro průjezd lodí. Takže když se to podaří, tak vznikne propojení s Kroměříží, což je dalších deset kilometrů a pokud by se někdy v budoucnu podařilo napojit na vodní cestu Olomouc, tak ta vodní cesta by měla kilometrů více jak sto a stala by se stala naprosto jedinečnou v rámci ČR. Ona už je relativně i teď. Zájem o ni je značný, ročně ji navštíví 75 tisíc lidí. 

Jak si vede Zlínský kraj ohledně turistické návštěvnosti? 

Návštěvnost Zlínského okraje má mírně vzestupnou tendenci. Máme zde i příliv zahraničních návštěvníků, zejména z Rakouska, Německa, Slovenska, ale přijíždí k nám i návštěvníci z Polska. Zajímavostí je, že i když jde o nejmenší počet návštěvníků našeho kraje, tak turisté z USA jsou schopni u nás utratit nejvíce peněz. 

Jaké má hejtmanství nástroje k přílivu zejména turistů? 

Je to Centrála cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM) a potom čtyři další destinační managementy v rámci okresů. Společně se snažíme o to, aby u nás návštěvník trávil více dní. V tom nám svým významem pomáhají lázně Luhačovice, které zajišťují jak ubytovací kapacity, tak zvyšují průměr přenocování v našem kraji. 

Jak se bude Zlínský kraj prezentovat v roce 2020. Už víte, jaké veletrhy navštívíte? 

Budeme na veletrhu Regiontour v Brně. Co také navštěvujeme, jsou malé veletrhy, které jsou specializované na cílové skupiny lidí a které z hlediska propagace v rámci ČR mají pro náš kraj největší význam. Prezentujeme se co se týká potenciálu cestovního ruchu kraje také v zahraničí.

Zdroj: Zlínský deník

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše