MOBITEX

Nechejte se nalákat do „džungle“. Připravuje ji designérka Iva Bastlová

Na letošním ročníku bude k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jedná o ukázkový interiér ve stylu „Džungle“, který pro akci připravuje česká designérka Iva Bastlová. Motivy džungle jsou nyní velmi trendové, stejně jako přírodní materiály a well-being styl.

To byl také důvod, proč se designérka rozhodla pro toto pojetí. „Ráda bych návštěvníkům ukázala, jak lze jednoduše materiály kombinovat, jak pracovat s dispozicí a celkovým konceptem,“ popisuje projekt Bastlová.

Celková expozice bude pojata odvážně, netradičně a lehce extravagantně, aby na místě upoutala pozornost a návštěvníci měli chuť „vstoupit do well-being prostoru“ a nasát atmosféru. Tento prostor bude vybaven produkty, které následně najde návštěvník na klasických stáncích, a tak si může udělat představu o cenách, termínech dodání a případně si je ihned zakoupit či objednat. Exponáty budou mít jednotný popis a celkový seznam produktů a tak se lze inspirovat od A do Z. Chybět nebudou ani zajímavé přednášky o trendech, které budou probíhat přímo na expozici.

Téma přírody a exotiky je velmi aktuální, což potvrdil i nedávný veletrh Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem a veletrh IMM, který se konal v Kolíně nad Rýnem. Zde významně panovalo i téma ekologie, recyklace a upcyklace, o které se ukázkový interiér ve stylu džungle bude také opírat. „V budoucnu totiž nepůjde jen o vizuální dojem, který je nyní klíčový, ale také o kvalitu a původ materiálu a jeho následné využití,“ poznamenala Iva Bastlová. Na to bude navazovat i téma na Festivalu architektury 2020 na Stavebním veletrhu, kde se bude hovořit o recyklaci a recyklovatelnosti stavebních materiálů, hospodaření s vodou a o obnovitelných zdrojích. Vše na sebe navazuje, stejně jako propojení interiéru a exteriéru.

Další aktuality z veletrhu