MOBITEX

Translation is not available.

Nechejte se nalákat do „džungle“. Připravuje ji designérka Iva Bastlová

Na letošním ročníku bude k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jedná o ukázkový interiér ve stylu „Džungle“, který pro akci připravuje česká designérka Iva Bastlová. Motivy džungle jsou nyní velmi trendové, stejně jako přírodní materiály a well-being styl.

To byl také důvod, proč se designérka rozhodla pro toto pojetí. „Ráda bych návštěvníkům ukázala, jak lze jednoduše materiály kombinovat, jak pracovat s dispozicí a celkovým konceptem,“ popisuje projekt Bastlová.

Celková expozice bude pojata odvážně, netradičně a lehce extravagantně, aby na místě upoutala pozornost a návštěvníci měli chuť „vstoupit do well-being prostoru“ a nasát atmosféru. Tento prostor bude vybaven produkty, které následně najde návštěvník na klasických stáncích, a tak si může udělat představu o cenách, termínech dodání a případně si je ihned zakoupit či objednat. Exponáty budou mít jednotný popis a celkový seznam produktů a tak se lze inspirovat od A do Z. Chybět nebudou ani zajímavé přednášky o trendech, které budou probíhat přímo na expozici.

Téma přírody a exotiky je velmi aktuální, což potvrdil i nedávný veletrh Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem a veletrh IMM, který se konal v Kolíně nad Rýnem. Zde významně panovalo i téma ekologie, recyklace a upcyklace, o které se ukázkový interiér ve stylu džungle bude také opírat. „V budoucnu totiž nepůjde jen o vizuální dojem, který je nyní klíčový, ale také o kvalitu a původ materiálu a jeho následné využití,“ poznamenala Iva Bastlová. Na to bude navazovat i téma na Festivalu architektury 2020 na Stavebním veletrhu, kde se bude hovořit o recyklaci a recyklovatelnosti stavebních materiálů, hospodaření s vodou a o obnovitelných zdrojích. Vše na sebe navazuje, stejně jako propojení interiéru a exteriéru.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše