MOBITEX

Translation is not available.

Iva Bastlová komentuje ukázkový interiér: Džungle všemi smysly

Součástí doprovodného programu veletrhu MOBITEX je ukázkový interiér, kterému vdechla život designérka Iva Bastlová ve spolupráci se sedmnácti vybranými firmami. Společně vytvořili ukázkový byt, jehož hlavní inspirací se stala džungle, a to nejen prostřednictvím nábytku a interiérových doplňků z přírodních materiálů, kombinací barev a vzorů, ale i díky zvukům a vůním. „Návštěvníky zvu do džungle všemi smysly,“ říká specialistka na trendy a vydavatelka odborného magazínu Interiéry, která prováz9 návštěvníky touto expozicí a jednotlivé prostory zajímavě komentuje.

V duchu vize Ivy Bastlové najdeme na stometrové ploše originální obývací pokoj, ložnici, koupelnu kuchyni a nechybí ani malá a dnes velmi žádaná terasa, vybavená ratanovým nábytkem. „Máme tam i vířivku, protože přírodní materiály jdou ruku v ruce s wellnessem, well-being living a ten relax tam také patří. Všude je pravé dřevo - od kuchyně přes ložnici až po koupelnu. Netradičně jsem použila i dřevěné sanitární vybavení, které v běžném interiéru moc často nenajdeme, spíše na chatách nebo v lázních. Ale já jsem je zařadila záměrně, abych ukázala, co všechno to dřevo dokáže,“ dodává Iva Bastlová s tím, že návštěvníci si mohou na všechny exponáty sáhnout a dřevo si osahat.

Komentované prohlídky

  • Středa - 11:00 a 14:00
  • Čtvrtek - 11:30
  • Pátek - 14:00
  • Sobota - 11:00

Kromě hmatu zapojí přítomní i další smysly. „Na komentovaných prohlídkách upozorňuji i na to, že návštěvníci ucítí vůni živých květin, které tu máme jak na stěně, tak v zavěšených květináčích a na mechu, anebo aroma pomerančů a mandarinek. Třeba si pak později doma tyto vůně vybaví a s naší džunglí spojí. Důležitou roli hraje i zvuk, protože tu chceme vytvořit maximální dojem džungle. Máme tu reproduktory, které svým vzhledem imitují tvar kamene, a pouštíme uklidňující a relaxační hudbu z přírody,“ říká Iva Bastlová, která na přípravě projektu pracovala od října minulého roku. „Téma džungle je poslední dva roky hodně aktuální a rezonuje nejen na zahraničních veletrzích, ale i u nás v České republice. Jsem ráda, že všech 17 partnerů dodalo slíbené exponáty, a mám z výsledku opravdu radost, protože všechno k sobě pěkně ladí. Měla jsem od začátku jasnou představu, podle jakého klíče budu firmy vybírat a oslovovat ke spolupráci. A musím říct, že to šlo celkem hladce,“ usmívá se sympatická designérka v pavilonu F.

Autorka projektu vsadila jak na nadčasové a trvanlivé přírodní materiály, kdy hodně pracovala s nábytkem z masivního dřeva, ale myslela i na ekologii. „Téma recyklace a up-cyklace je v poslední době hodně skloňované, proto jsme zvolili na podlahu netradiční materiál, který není v běžném interiéru funkční, ale slouží jako doplněk expozice. Jedná se o netkanou textilii, která je vyrobena z velké části z recyklátů. Veletrh trvá pouze několik dnů, tak není nutné používat syntetický materiál,“ říká Iva Bastlová, která se trendy v interiéru zabývá i ve své poslední knize Barvy, trendy, interiéry. „Ta kniha je nejen o barvách, odstínech a různých kombinacích, část pro odborníky je věnovaná definování trendů, ale hlavně je v ní více než 220 obrázků, takže se koncoví zákazníci mohou inspirovat bez toho, aniž by dlouze četli.“

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše