MOBITEX

Translation is not available.

GRAND PRIX MOBITEX pro povlečení podle známé bloggerky

Cesty k úspěchu bývají různé. Své o tom ví společnost Darrè z Náchoda, výrobce ložního povlečení a prostěradel, která si letos odnesla prvenství v soutěži GRAND PRIX MOBITEX. Porotu zaujala oboustranným povlečením s motivem bylinek od bloggerky Anie Songe. Vítězný produkt hodnotitelská komise označila za zdařilý po výtvarné, technologické i řemeslné stránce.

„Byli jsme výsledkem potěšeni i překvapeni, protože hodně firem tu má originální nábytek a další krásné výrobky. Myslím, že porota ocenila i náš příběh,“ říká Kristýna Kuchařová, dcera zakladatele a majitele firmy, která v rodinné firmě pracuje a podílela se i na zmíněném úspěchu. 

„Asi před rokem jsme hledali designéra, který by pro nás navrhoval povlečení. Dcera, která je o generaci mladší, sleduje různé instagramové účty, a mezi nimi i Anie Songe, která žije kousek od nás v Orlických horách. Zkoušeli jsme ji zkontaktovat, ale nebyli jsme moc úspěšní. Až jednou manželka zjistila, že Anie bude na trhu v Deštném, tak jsme se za ní vypravili. Oslovila nás její kresba bylinek, popovídali jsme si a domluvili spolupráci, kterou jsme asi do půl roku dotáhli do konce. Manželka, moje pravá ruka i v podnikání, přišla s nápadem využít kresby oboustranně – květinový potisk na jedné straně povlečení a potisk se zelenými lístky na druhé. Tak se zrodil výrobek, který získal v soutěži první cenu,“ vysvětluje Aleš Kuchař.

Sám se pohybuje v oblasti textilu přes dvacet let. Firmu Darrè založil spolu s bratrem před třinácti lety s tím, že začnou prodávat povlečení od různých dodavatelů. Nebyli však spokojeni s kvalitou, a tak začali šít povlečení sami. Nyní firma zaměstnává nejen rodinné příslušníky, ale i další pracovníky a sezónně i brigádníky. „Máme menší šicí dílnu, ale protože bychom to všechno sami nezvládli, spolupracujeme i s šicí dílnou v Broumově a Hradci,“ říká Aleš Kuchař.

A dodává, že za každým úspěchem stojí velké úsilí, které na první pohled není vidět. „Na naše zboží standardně používáme japonské zipy YKK, na něž dáváme neomezenou záruku. Povlečení se snažíme ozvláštnit i tím, že je obšíváme luxusní saténovou lemovkou od českého výrobce Rolotex. Máme dobrý tým a hlavně šikovné švadleny, které se naučily šít dobře a dokáží zareagovat na různá zákaznická přání. Například naše paní Jaroslava nedávno šila pro zákazníka nadměrné povlečení 240 na 260 cm, a protože nemáme takovou šíři látek, musela precizně sesadit bylinky k sobě, aby šev byl téměř neviditelný. Jsem rád, že se s námi zúčastnila i předávání ocenění na brněnském výstavišti. Cenu bych chtěl pomyslně věnovat svému bratrovi, který se mnou firmu budoval; loni se mu nepodařilo vyhrát souboj s nemocí a měsíc po loňském veletrhu nás opustil,“ dodává Aleš Kuchař s tím, že poděkování patří všem rodinným příslušníkům a dalším členům týmu, kteří výrobky značky Darrè tvoří.

A prozrazuje i plány do budoucna. „Mně osobně se líbí tradiční venkovský styl, takže například ve spolupráci s časopisem Marianne Venkov & styl připravujeme venkovskou kolekci, ve které chceme použít české látky, krajky a originální venkovské tisky. I tento veletrh si pomalu procházím a dívám se, co je tu zajímavého a inspirativního. Velice se mi ve studentské kolekci líbila látka, obarvená cibulí s krásným přírodním nádechem, a tak už jsme se potkali i s paní docentkou a máme na sebe kontakt. I v tom vidím smysl veletrhu. Oceňuji, že na náš stánek přišli návštěvníci, u nichž jsem viděl zájem a měli hodně dotazů, což je dobré.“

More news from the fair trade