MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

GRAND PRIX MOBITEX pro povlečení podle známé bloggerky

Cesty k úspěchu bývají různé. Své o tom ví společnost Darrè z Náchoda, výrobce ložního povlečení a prostěradel, která si letos odnesla prvenství v soutěži GRAND PRIX MOBITEX. Porotu zaujala oboustranným povlečením s motivem bylinek od bloggerky Anie Songe. Vítězný produkt hodnotitelská komise označila za zdařilý po výtvarné, technologické i řemeslné stránce.

„Byli jsme výsledkem potěšeni i překvapeni, protože hodně firem tu má originální nábytek a další krásné výrobky. Myslím, že porota ocenila i náš příběh,“ říká Kristýna Kuchařová, dcera zakladatele a majitele firmy, která v rodinné firmě pracuje a podílela se i na zmíněném úspěchu. 

„Asi před rokem jsme hledali designéra, který by pro nás navrhoval povlečení. Dcera, která je o generaci mladší, sleduje různé instagramové účty, a mezi nimi i Anie Songe, která žije kousek od nás v Orlických horách. Zkoušeli jsme ji zkontaktovat, ale nebyli jsme moc úspěšní. Až jednou manželka zjistila, že Anie bude na trhu v Deštném, tak jsme se za ní vypravili. Oslovila nás její kresba bylinek, popovídali jsme si a domluvili spolupráci, kterou jsme asi do půl roku dotáhli do konce. Manželka, moje pravá ruka i v podnikání, přišla s nápadem využít kresby oboustranně – květinový potisk na jedné straně povlečení a potisk se zelenými lístky na druhé. Tak se zrodil výrobek, který získal v soutěži první cenu,“ vysvětluje Aleš Kuchař.

Sám se pohybuje v oblasti textilu přes dvacet let. Firmu Darrè založil spolu s bratrem před třinácti lety s tím, že začnou prodávat povlečení od různých dodavatelů. Nebyli však spokojeni s kvalitou, a tak začali šít povlečení sami. Nyní firma zaměstnává nejen rodinné příslušníky, ale i další pracovníky a sezónně i brigádníky. „Máme menší šicí dílnu, ale protože bychom to všechno sami nezvládli, spolupracujeme i s šicí dílnou v Broumově a Hradci,“ říká Aleš Kuchař.

A dodává, že za každým úspěchem stojí velké úsilí, které na první pohled není vidět. „Na naše zboží standardně používáme japonské zipy YKK, na něž dáváme neomezenou záruku. Povlečení se snažíme ozvláštnit i tím, že je obšíváme luxusní saténovou lemovkou od českého výrobce Rolotex. Máme dobrý tým a hlavně šikovné švadleny, které se naučily šít dobře a dokáží zareagovat na různá zákaznická přání. Například naše paní Jaroslava nedávno šila pro zákazníka nadměrné povlečení 240 na 260 cm, a protože nemáme takovou šíři látek, musela precizně sesadit bylinky k sobě, aby šev byl téměř neviditelný. Jsem rád, že se s námi zúčastnila i předávání ocenění na brněnském výstavišti. Cenu bych chtěl pomyslně věnovat svému bratrovi, který se mnou firmu budoval; loni se mu nepodařilo vyhrát souboj s nemocí a měsíc po loňském veletrhu nás opustil,“ dodává Aleš Kuchař s tím, že poděkování patří všem rodinným příslušníkům a dalším členům týmu, kteří výrobky značky Darrè tvoří.

A prozrazuje i plány do budoucna. „Mně osobně se líbí tradiční venkovský styl, takže například ve spolupráci s časopisem Marianne Venkov & styl připravujeme venkovskou kolekci, ve které chceme použít české látky, krajky a originální venkovské tisky. I tento veletrh si pomalu procházím a dívám se, co je tu zajímavého a inspirativního. Velice se mi ve studentské kolekci líbila látka, obarvená cibulí s krásným přírodním nádechem, a tak už jsme se potkali i s paní docentkou a máme na sebe kontakt. I v tom vidím smysl veletrhu. Oceňuji, že na náš stánek přišli návštěvníci, u nichž jsem viděl zájem a měli hodně dotazů, což je dobré.“

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše