MOBITEX

Nejlepší mladý truhlář je ze slavkovské školy

Nejlepších 21 žáků oboru truhlář předvedlo svůj řemeslný fortel v pavilonu F. Mistrovství ČR v oboru truhlář se na brněnském výstavišti uskutečnilo podruhé a s ještě vyšší účastí než loni.

Ke třinácti vítězům krajských kol z České republiky se přidalo osm reprezentantů odborných škol ze Slovenska, Maďarska a Polska. Z prvenství se tentokrát radovala pořádající Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, protože s velkým náskokem zvítězil její žák Pavel Sedlmajer.

Úkolem mladých truhlářů bylo vyrobit v pětihodinovém limitu stoličku ze smrkového masivu podle technického výkresu. Všichni pracovali přímo v pavilonu F před zraky návštěvníků veletrhu a výsledky jejich práce bodovala odborná komise. Vítězem se stal Pavel Sedlmajer, druhé místo obsadil Jiří Zuzaňák a třetí příčka patří Tomáši Müllerovi, nejlepším zahraničním účastníkem byl vyhlášen Samuel Golejko. „Blahopřeji všem účastníkům soutěže i jejich mistrům odborného výcviku k výborným výsledkům. Pokud budete šikovnými řemeslníky, čemuž nasvědčuje vaše účast na Mistrovství ČR, určitě se neztratíte, protože manuální zručnosti ubývá a je to čím dál vzácnější zboží. Když si neumíme udělat věci sami, musíme si najít někoho, kdo to umí a pomůže nám,“ řekla finalistům radní Jihomoravského kraje pro oblast školství Jana Pejchalová. Generální ředitelka Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR Eva Svobodová ocenila krásné prostředí i výbornou atmosféru a poděkovala společnosti Veletrhy Brno za to, že poskytla mistrovství mladých truhlářů exkluzivní místo. Mezi gratulanty byli také náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák, starosta Slavkova u Brna Michal Boudný nebo viceprezident Hospodářské komory ČR Roman Pommer.

Mistrovství ČR mladých truhlářů chce zviditelnit profesi, která je na pracovním trhu velmi žádaná, ale dlouhodobě trpí nedostatkem nových žáků. Základním cílem soutěže je podpořit talentované učně a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti, dále zvýšit prestiž a atraktivitu oboru truhlář, zapojit co největší počet firem a dodavatelů do vzdělávání a nadchnout pro truhlařinu nové zájemce. Mistrovství ČR oboru truhlář vyhlašuje Klastr českých nábytkářů, mediálním partnerem je Dřevařský magazín a soutěž byla zařazena do přehlídky České ručičky. Organizaci finále opět zajistila Integrovaná střední škola Slavkov u Brna.

Další aktuality z veletrhu

02. 03. 2019 MOBITEX Mladí čalouníci umí! Mistři republiky přijeli až z Liberce

Mistrovství ČR v oboru čalouník se konalo už poosmé, ale poprvé v rámci Stavebního veletrhu. Mladí čalouníci soutěžili v aréně pavilonu Z bok po boku s dalšími řemeslnými profesemi. Přihlížejícím divákům dokázali, že si poradí i s náročnou rekonstrukcí retro křesla.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše