MOBITEX

Nie je chlieb ako Chlieb

Líbí se vám lidové vzory? Máte rádi čistě přírodní materiály? Tak na veletrhu Mobitex zamiřte k expozici slovenské společnosti Localhand. V chráněné dílně vznikají krásné kolekce textilií, které dovedou domácnosti vtisknout výjimečný punc. Společnost získala ocenění v soutěží Grand Prix Mobitex se svou kolekcí Chlieb.

Jde o stoprocentně lněný set a právě použitý materiál z něj podle jednatele Petra Šipoše dělá výjimečnou záležitost. „Uchovává chléb a pečivo bez použití igelitu či papíru čerstvé a bez plísní několik dní,“ popisuje Šípoš.

Kolekce zaujme už na první pohled svým vzhledem. „Jelikož jsme Localhand, vycházíme z lokálních vzorů, tedy oblasti bývalého Uherska či Československa,“ vysvětluje Šipoš použité lidové motivy.

Zájemci si mohou pořídit nejen samotné pytlíky na uskladnění chleba, ale také servírovací pytlíky či plachty na chléb. Vzor kolekce Chlieb na sobě mají běhouny, zástěry, ubrusy. Localhand jede na vlně znovuobjevování tradičních směrů, návratu ke kořenům, k lidovým tradicím. „A to i v případě zpracování. Naše výrobky jsou vyrobené z kvalitních materiálů a kvalitně zpracované nejen z hlediska designu, ale i co se týká řemeslné stránky,“ zdůrazňuje Petr Šipoš.

Za tvorbou celého sortimentu stojí momentálně 12 lidí z chráněné dílny. K ubrusům a bytovému textilu přišla společnost ze slovenské Galanty mírnou oklikou – přes výrobu hraček pro psy. Ty nejdřív vznikaly ve volném čase, ručně se vyráběly doma a výtěžek z jejich prodeje putoval a stále putuje na zvířecí útulky. To vše při provozování prodejny bytového textilu. Za pár měsíců ale bylo jasné, že odpolední a večerní šití už poptávku nepokryje. „A tak přišla myšlenka zaměstnat lidí, kteří jsou určitým způsobem při hledání práce znevýhodněni,“ uvádí se na stránkách společnosti. A chráněná dílna byla v roce 2016 na světě.

Nejdříve její zaměstnanci stále pracovali na hračkách pro psy, ale za poměrně krátkou dobu se sortiment rozšířil o bytový textil pro onu prodejnu. „A to z důvodu stále větší absence kvalitního zboží vyrobeného z přírodních materiálů, v požadované kvalitě a zároveň za rozumnou cenu na lokálním trhu i evropského trhu,“ vysvětluje ředitel. A jak si vysvětluje hlad po tradičním zboží v dnešní době? „Naše výrobky skvěle doplňují a zateplují jinak strohé a chladné prostory,“ dodává Petr Šipoš.

Přesvědčit se můžete na veletrhu Mobitex od 27. února do 2. března.

Další aktuality z veletrhu

02. 03. 2019 MOBITEX Mladí čalouníci umí! Mistři republiky přijeli až z Liberce

Mistrovství ČR v oboru čalouník se konalo už poosmé, ale poprvé v rámci Stavebního veletrhu. Mladí čalouníci soutěžili v aréně pavilonu Z bok po boku s dalšími řemeslnými profesemi. Přihlížejícím divákům dokázali, že si poradí i s náročnou rekonstrukcí retro křesla.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše