Festival chutí

Pivovar Hrádek: pivo z Bílých Karpat

Pivovar Hrádek navazuje na tradici výroby piva ve Slavičíně. Poblíž dnešní budovy pivovaru se nacházely dva historické pivovary, které fungovaly od 15. a 17. století. Bohužel v předválečném období zanikly.

Dnešní výroba piva byla zahájena v polovině roku 2013 na okraji Slavičína. Pivovar Hrádek vyrábí piva klasickou českou technologií. Pro výrobu piva jsou používány jen nejkvalitnější suroviny – moravský slad a žatecký chmel.

Pivo se vaří ve dvounádobové varně o objemu 30 hl dvourmutovým způsobem. Po spodním kvašení v otevřených kádích a kvasných tancích dozrává mladé pivo studeným ležením v ležáckém sklepě. Na závěr jsou některá piva dvojitě filtrována k docílení dokonale čistého a průzračného piva. Všechna piva jsou nepasterizována.

Piva pivovaru Hrádek

Světlé výčepní pivo Rejtín 10°

Vyznačuje se středním až vyšším řízem, střední plností a jemnou střední hořkostí.
Obsah alkoholu 4,0 %

Světlý ležák Karpat 11°

Světlý ležák je hlavním typem piva, které pivovar vyrábí. Je to typický ležák s vyšší plností, střední řízem a vyšší jemnou hořkostí s příjemným dozníváním.
Obsah alkoholu 4,5 %

Světlý ležák Horehleď 12°

Tento klasický ležák má výraznou charakteristickou plnost, střední až vyšší říz, vyšší typicky chmelovou hořkost, která se projevuje i v aroma. Většina tohoto piva je dodávána v kvasnicové nefiltrované podobě.
Obsah alkoholu 4,9 %
Pivo Horehleď získalo Stříbrnou pivní pečeť v kategorii kvasnicová piva na 24. ročníku Slavností piva v Táboře.

Polotmavý ležák Lambert 12°

Polotmavý ležák s vyšší plností, příjemnou karamelovou příchutí středního řízu a hořkostí. Toto pivo je dodáváno v kvasnicové nefiltrované podobě.
Obsah alkoholu 5 %

Světlý speciál Ocelot 13°

Klasický světlý speciál s mírně vyšší hořkostí a plností. Toto pivo je dodáváno v kvasnicové nefiltrované podobě.
Obsah alkoholu 5,3 %
Pivo Ocelot vyhrálo kategorii světlá speciální piva na VIII. ROČNÍKU JARNÍ CENY ČESKÝCH SLÁDKŮ 2014.

Světlý speciál Mladotic 14°

Pivo s přídavkem medoviny se vyznačuje příznačnou vyšší plností, příjemnou jemnou hořkostí a vyšším řízem. V chuti lze rozeznat jemný nádech přidané medoviny z Výzkumného ústavu včelařského v Dole. Celkově je speciál sladěný a působí osvěžujícím dojmem.
Obsah alkoholu 6 %

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše