Vánoční veletrhy

Přijďte si prohlédnout obří leporelo Dějiny udatného národa českého od Lucie Seifertové

U příležitosti oslav 30. výročí od sametové revoluce bude na Vánočních veletrzích na volné ploše v pavilonu F vystaven obří barevný komiks Dějiny udatného národa českého.

Dílo Lucie Seifertové Dějiny udatného národa českého o rozměrech 2 výškové metry x 70 délkových metrů je desetkrát větší než stejnojmenná kniha a váží skoro jednu tunu. Procházkou okolo této knihy si budou moci, malí i velcí návštěvníci Vánočních trhů na brněnském výstavišti, kteří nedávali v hodinách dějepisu pozor, osvěžit paměť.

Jak název díla napovídá, vydáte se na vtipnou a veselou procházku českými dějinami a to od pravěku až po současnost. Podle autorky Lucie Seifertové se jedná o nejdelší knihu na světě!

Samozřejmě, že tento obří komiks má i svou knižní podobu. Děti v této publikaci zaujmou nejen nezaměnitelné ilustrace Lucie Seifertové, ale především se poutavým a nenásilným způsobem dozví něco o české historii. Zpracování české historie v knize Dějiny udatného českého národa bylo natolik zajímavé, že vznikla také stolní desková hra s tímto názvem a ve spolupráci s Českou televizí vznikl stejnojmenný animovaný seriál, který můžete zakoupit také na DVD.

Nakladatelství Petr Prchal

Nakladatelství Petr Prchal patří k prověřeným, typicky českým nakladatelstvím, které na našem trhu působí již od roku 2003. Jeho „dvorní“ autorkou a ilustrátorkou je právě Lucie Seifertová, jejíž úspěšná kniha Dějiny udatného českého národa a knihy z edice „Dějiny pro nejmenší“ patří nejen k legendární řadě publikací, ale zároveň k nejoblíbenějším vzdělávacím knihám pro děti.

Další její známé tituly, které vydává nakladatelství Petr Prchal, jsou Tajemná Praha, Tajemné hrady a zámky království českého, Pražský hrad a jeho tajemství, Tajemný Golem, Český Ráj a jeho tajemství a Tajemná Ostrava. Nejznámější se však staly Dějiny udatného českého národa.

Všechny tyto publikace, včetně pro starší generaci určených knih jako je Karel Gott - Solitér nebo Lída Baarová stále fascinuje, si budou moci návštěvníci Vánočních trhů zakoupit přímo u obřího leporela v pavilonu F. Vždyť kniha je ten nejkrásnější vánoční dárek pro děti i dospělé.

S nakladatelstvím Petr Prchal je spojená i soutěž o knižní publikace, kterou naleznete na webových stránkách i na Facebooku.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše