OPTA

Rodina kontaktních čoček AIR OPTIX na Optě představuje nové členy: torické a multifokální kontaktní čočky

Na stánku ALCON Pharmaceutical se šlapalo na rotopedu pro dobrou věc – příspěvek 50 tisíc korun na léčbu zrakově postižených dětí, který byl slavnostně předán v sobotu večer na OPTA PARTY. Ale především se tu prezentovaly zajímavé novinky, které jdou právě do prodeje.

„Návštěvníkům představujeme rozšíření portfolia AIR OPTIX plus HydraGlyde. V minulosti jsme zde nabízeli pouze sférické čočky, ale nyní jsme dokázali přinést tento vyšší komfort i uživatelům torických čoček a multifokálních kontaktních čoček,“ říká Michal Vymyslický, Professional affars manager ECE cluster, ALCON Pharmaceutical. Unikátnost této technologie spočívá v molekule HydraGlyde, která se naváže na povrch kontaktní čočky a zároveň zvyšuje její smáčivost. „Když máme nasazeny kontaktní čočky, tak materiál samozřejmě má být co nejsmáčivější. Pokud povrch začíná osychat, může to způsobit, že víčko při mrknutí o kontaktní čočku drhne. S přidáním této molekuly umožňujeme nositelům vyšší komfort,“ zdůrazňuje Michal Vymyslický hlavní výhodu novinky. Jak dodává, molekulu HydraGlyde obsahují i dezinfekční roztoky ke kontaktním čočkám. „Díky tomu i uživatelé kontaktních čoček jiných značek mohou získat vyšší komfort. Máme ověřeno klinickou studií, že při použití molekuly HydraGlyde dokážeme zvýšit dobu komfortního nošení kontaktních čoček o další dvě až tři hodiny,“ popisuje zástupce společnosti.

Atrakcí veletržního stánku ALCON Pharmaceutical je rotoped, na kterém návštěvníci v rámci globální iniciativy Cycle for Sight podpořili dětskou Léčebnu zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem. Za první dva dny ušlapali stanovených 800 minut (tak dlouho by trvala cesta z Brna do Dvora Králové) a ALCON věnoval na podporu provozu léčebny 50 tisíc korun. Šek na pódiu sobotní OPTA PARTY převzala ředitelka léčebny Dagmar Klazarová.

Vedle premiéry měsíčních silikon- hydrogelových kontaktních čoček pro torické a multifokální uživatele se na Optě samozřejmě prezentují také další zajímavé výrobky. „V kategorii jednodenních kontaktních čoček jsme první a zatím jedinou firmou na světě, která nabízí produkt s proměnlivým obsahem vody. To zajišťuje povrch, který je daleko jemnější a daleko více smáčivý, přesto je tato čočka velice pohodlná, jednoduše se s ní manipuluje a dobře ji snášejí i lidé s citlivějšíma očima,“ vysvětlil Michal Vymyslický. Tyto jednodenní kontaktní čočky ocení i uživatelé, kteří je nosí jen občas například při sportovních aktivitách, kde by je brýle omezovaly. „Důležité je, aby tito uživatelé měli z kontaktní čočky hned od začátku dobrý pocit a takřka ji v oku necítili, což naše Dailies Total1 splňují,“ doplnil zástupce firmy ALCON Pharmaceutical.


Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše