OPTA

X-tra Clean pro brýlové čočky, které se nešpiní a snadno udržují

S novinkou značky Rodenstock už nemusíte brýle schovávat před deštěm. Za povrchovou úpravu X-tra Clean firma získala cenu Top Opta 2019 v kategorii Brýlové a kontaktní čočky, jejich úpravy a zušlechtění. Na stánku Rodenstock se představila také unikátní obruba inspirovaná automobilovým průmyslem a nová služba telemedicíny.

Snadná údržba a celodenní komfort patří k hlavním požadavkům zákazníků na brýle. Odpovědí společnosti Rodenstock je povrchová úprava X-tra Clean, která odpuzuje prachové částice i kapky vody a díky dokonale hladkému povrchu se velmi snadno čistí. „Tato unikátní úprava nemá na trhu konkurenci a přináší uživatelům novou dimenzi pohodlí. Je tou poslední vrstvou na čočce, dokonale ji zahladí a vytvoří nesmáčivý povrch, na kterém neulpívá nečistota ani voda. Třeba při dešti kapky po brýlích sjedou a nezanechají žádnou stopu,“ popisuje přednosti novinky produktový specialista firmy Rodenstock Libor Pivoňka. Jak dodává, zároveň je to první povrchová úprava, u které koncový zákazník hmatatelně cítí rozdíl. „Povrch je hladší a snadno se čistí, ten rozdíl je hned poznat,“ říká Libor Pivoňka, podle kterého se novinka setkala s fantastickou odezvou trhu. Čočky s unikátní povrchovou úpravou X-tra Clean už od ledna nabízejí optici zákazníkům a v dubnu se portfolio rozšíří ještě na více produktů.

Na stánku firmy Rodenstock se představily také další zajímavé produkty. V kategorii brýlových obrub byl na cenu Top Opta nominován ikonický model z kolekce Porsche Design vyrobený v limitované edici 911 kusů pro celý svět.  Technologie používaná při lepení automobilových skel na rám byla poprvé aplikována na výrobu brýlí. „Stejným způsobem jako sklo na rám v autě je přilepen štít na brýlovou obrubu. Je to zcela unikátní řešení, protože jiné brýle  s tímto způsobem uchycení štítu na trhu nenajdete,“ tvrdí Libor Pivoňka.

Třetím produktem značky Rodenstock v soutěži Top Opta byl Fundus Scanner – DNAye Scanner a nabídka telemedicíny jako přidané služby v očních optikách. „V přístrojovém portfoliu nově máme Fundus kameru, s níž lze přes webový portál odeslat data oftalmologovi, který je na dálku vyhodnotí a udělá kompletní analýzu. Na základě tohoto preventivního vyšetření zákazník získá široké informace nejen o stavu svého oka, ale i celého těla. Dostane lékařskou zprávu a v případě abnormality také doporučení k návštěvě ordinace oftalmologa nebo praktického lékaře,“ popisuje Libor Pivoňka. Telemedicína je významným trendem, který se prosazuje ve vyspělém světě a od letošního roku také v České a Slovenské republice. Rozvoj telemedicíny umožnilo zdokonalení přístrojů, které už nasbírají tak přesná data, že lékaři mohou vyšetřovat i na dálku. „U optiků má novinka úspěch, protože je to další služba, kterou mohou svým zákazníkům nabídnout.Lidé velmi oceňují, že se nemusí dlouho dopředu objednávat k očnímu lékaři, ale spolu s brýlemi na jednom místě vyřeší i vyšetření a neztrácejí čas,“ doplnil specialista firmy Rodenstock.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše