STYL

STYL SHOW I: Kolekce prádla a oděvů na přehlídkovém mole

Sérii veletržních módních přehlídek v sobotu odstartovaly značky WADIMA, SASSA, SANU BABU, K.EVA – Eva Kadeřábková, TRAMONTANA, MODĚVA, ATELIÉR DONÁT a NICOLA. Osm značek nabídlo aktuální kolekce spodního a nočního prádla a především dámského a pánského oblečení hlavně pro celodenní a volnočasové nošení. Přes rozdílnost stylů byla jejich společným jmenovatelem variabilita a pohodlí.

Úvod přehlídky patřil světu Lingerie a dvěma renomovaným značkám – WADIMA a SASSA. Přední polská firma WADIMA, která vyrábí pouze ve svých vlastních závodech, nabídla ukázku spodního a především nočního prádla pro ženy i muže.  Každý z návštěvníků si mohl vybrat podle svých preferencí, ať už šlo o košilky, kalhotky, noční košile či pyžama s kalhotami různých délek. Na kolekci WADIMA  navázal německý výrobce spodního prádla SASSA, který v Brně potvrdil, že dlouhodobě sází na trendové vzory, atraktivní sexy střihy a především na perfektně padnoucí spodní prádlo. Letos představil kalhotky a podprsenky nejen v tradičních barvách, ale hlavně v různých modrých odstínech a kombinacích.

Oděvy z dílny SANU BABU opět přenesly do střední Evropy nápady nepálských a indických tvůrců, kterými jsou už léta inspirovány. Letošní kolekce se oproti jiným rokům více otevřela evropsky laděným potiskům a květinovým či geometrickým vzorům, ale přesto jí zůstal exotický základ. Vyznačovala se pohodlnými materiály a střihy, ať už se jednalo o trička, šaty, sukně či turecké kalhoty, nechyběly tradičně oblíbené vzory mandal a mnoho veselých barev na oděvech i textilních baťůžcích. Poté věnovalo publikum pozornost modelům Evy Kadeřábkové, která tvoří pod značkou K.EVA.  Návrhářka zacílila především na ženy, které dávají přednost přírodním, jemným barvám a jednoduchým střihům u dlouhých šatů či kalhot a topů.  Jejím oděvům nechyběly pohodlné kapsy nebo zdobný, originální obdélníkový prvek, nesoucí čitelný autorský rukopis. 

Zaměřením na moderní aktivní ženu, která chce za každé denní situace vypadat dobře a chic, zůstala i letos věrná značka TRAMONTANA. V duchu své dlouhodobé strategie opět prokázala, že variabilita je jedním z hlavních klíčů k jejímu úspěchu. Kolekci tvořily dobře kombinovatelné oděvy, ať už šlo o kalhoty, halenky, svetry, bundičky či trendy plisovanou sukni, a ke konečnému efektu pomáhalo i použití různých materiálů včetně těch průhledných. Letošním překvapením byla kolekce firmy MODĚVA, která rozšířila tradiční sortiment zimních plášťů a palet s kožešinami, aktuální kolekci značně „odlehčila“ a doplnila i sportovnějšími kousky s kapucemi.

Závěr přehlídky patřil modelům, hlavně kabátům a šatům z ATELIÉRU DONÁT, u nichž Ilona Donátová originálně kombinovala materiály jako žakar a stretchové tkaniny s flockovým tiskem, a finále pak řecké značce NICOLA, která představila mladistvou dámskou kolekci, v níž své výrazné místo měla i pletená móda, halenky či svetry.

Návštěvníci veletrhu mohou vidět přehlídku STYL SHOW I v pavilonu P o víkendu vždy v 10:30 a 14 hodin, v pondělí v 10:30 a 12:30 hodin.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše