STYL

STYL SHOW I: Kolekce prádla a oděvů na přehlídkovém mole

Sérii veletržních módních přehlídek v sobotu odstartovaly značky WADIMA, SASSA, SANU BABU, K.EVA – Eva Kadeřábková, TRAMONTANA, MODĚVA, ATELIÉR DONÁT a NICOLA. Osm značek nabídlo aktuální kolekce spodního a nočního prádla a především dámského a pánského oblečení hlavně pro celodenní a volnočasové nošení. Přes rozdílnost stylů byla jejich společným jmenovatelem variabilita a pohodlí.

Úvod přehlídky patřil světu Lingerie a dvěma renomovaným značkám – WADIMA a SASSA. Přední polská firma WADIMA, která vyrábí pouze ve svých vlastních závodech, nabídla ukázku spodního a především nočního prádla pro ženy i muže.  Každý z návštěvníků si mohl vybrat podle svých preferencí, ať už šlo o košilky, kalhotky, noční košile či pyžama s kalhotami různých délek. Na kolekci WADIMA  navázal německý výrobce spodního prádla SASSA, který v Brně potvrdil, že dlouhodobě sází na trendové vzory, atraktivní sexy střihy a především na perfektně padnoucí spodní prádlo. Letos představil kalhotky a podprsenky nejen v tradičních barvách, ale hlavně v různých modrých odstínech a kombinacích.

Oděvy z dílny SANU BABU opět přenesly do střední Evropy nápady nepálských a indických tvůrců, kterými jsou už léta inspirovány. Letošní kolekce se oproti jiným rokům více otevřela evropsky laděným potiskům a květinovým či geometrickým vzorům, ale přesto jí zůstal exotický základ. Vyznačovala se pohodlnými materiály a střihy, ať už se jednalo o trička, šaty, sukně či turecké kalhoty, nechyběly tradičně oblíbené vzory mandal a mnoho veselých barev na oděvech i textilních baťůžcích. Poté věnovalo publikum pozornost modelům Evy Kadeřábkové, která tvoří pod značkou K.EVA.  Návrhářka zacílila především na ženy, které dávají přednost přírodním, jemným barvám a jednoduchým střihům u dlouhých šatů či kalhot a topů.  Jejím oděvům nechyběly pohodlné kapsy nebo zdobný, originální obdélníkový prvek, nesoucí čitelný autorský rukopis. 

Zaměřením na moderní aktivní ženu, která chce za každé denní situace vypadat dobře a chic, zůstala i letos věrná značka TRAMONTANA. V duchu své dlouhodobé strategie opět prokázala, že variabilita je jedním z hlavních klíčů k jejímu úspěchu. Kolekci tvořily dobře kombinovatelné oděvy, ať už šlo o kalhoty, halenky, svetry, bundičky či trendy plisovanou sukni, a ke konečnému efektu pomáhalo i použití různých materiálů včetně těch průhledných. Letošním překvapením byla kolekce firmy MODĚVA, která rozšířila tradiční sortiment zimních plášťů a palet s kožešinami, aktuální kolekci značně „odlehčila“ a doplnila i sportovnějšími kousky s kapucemi.

Závěr přehlídky patřil modelům, hlavně kabátům a šatům z ATELIÉRU DONÁT, u nichž Ilona Donátová originálně kombinovala materiály jako žakar a stretchové tkaniny s flockovým tiskem, a finále pak řecké značce NICOLA, která představila mladistvou dámskou kolekci, v níž své výrazné místo měla i pletená móda, halenky či svetry.

Návštěvníci veletrhu mohou vidět přehlídku STYL SHOW I v pavilonu P o víkendu vždy v 10:30 a 14 hodin, v pondělí v 10:30 a 12:30 hodin.