STYL

Tereza Pobořilová: „Můj příběh"

Lásku k módě má ve svém srdci. Začínala jako pomocná síla v oděvní firmě své maminky, postupně se stala zakladatelkou nové módní značky. Dnes je Sophia Bohemia, značka Terezy Pobořilové, dobře známá všem milovnicím kvalitní dámské módy. Své nové místo si vydobyla i na poli filmovém, díky zakázce kostýmů pro snímek Můj příběh. Značku Sophia Bohemia najdeme také na únorovém STYLU a krátce před veletrhem jsme o rozhovor požádali přímo její majitelku.

Co ze svých kolekcí představíte obchodníkům na únorových veletrzích?

Na únorové výstavě Styl našim zákazníkům představíme ucelenou kolekci denního dámského oblečení pro sezónu podzim/zima 2020-21. Určitou část naší prezentace budou tvořit také horké novinky pro aktuální období, tj. jaro-léto 2020. Další novinkou v naší tvorbě je řada letního společenského oblečení, která je určena především svatebním hostům. Tato kolekce bude mít na Stylu svou premiéru.

Jak jste se dostala k realizaci kostýmů pro film Můj příběh?  Líbila se Vám spolupráce?

O spolupráci na filmu Můj příběh mě poprosila moje známá, která je dobrou kamarádkou spisovatelky Zory Castillo (její kniha Calaway se stala předlohou k natočení filmu) a která se sama na filmu podílela coby koproducentka. Pro mě osobně to byla žádost, která nešla odmítnout. Vidina nové zkušenosti a lákavá výzva, ale především mě absolutně uchvátilo téma, kterým se film zabývá. Nadto je vše inspirováno skutečným příběhem.

Koho konkrétně jste ve filmu oblékala?

Původně jsme měli dodat pouze páru modelů pro herečky, které ve filmu ztvárnily kamarádky hlavní hrdinky. Postupem času jsem se pak stala někým jako je „filmová kostymérka“ a pro ženskou část herců jsme dodali většinu oblečení, ať už z dílny značky Sophia Bohemia nebo od obchodních partnerů, se kterými spolupracujeme v rámci maloobchodního prodeje. Některé střihy se šily přímo na míru jednotlivých postav, některé byly vybrány z řad běžných kolekcí. Pro hlavní hrdinku Eli (hraje Vlastina Kounická Svátková), která ve filmu prošla třemi životními etapami, jsme vymýšleli modely tak, aby co nejvíce podtrhly to období života, ve kterém se právě nacházela.

Líbila se Vám spolupráce?

Ačkoli jsme za tuto zkušenost velmi vděčná, musím upřímně přiznat, že to vše bylo velmi náročné a několikrát jsem to chtěla i vzdát. Přesto, děkuji za tuto příležitost a za možnost potkat báječné lidi, ať už z řad hereček či filmového štábu, a nahlédnout do filmového světa.

Jaký je Váš příběh, co se týče značky?

Před více než dvaceti lety jsem nastoupila jako „pomocná síla“ do firmy své maminky. V té době se firma jmenovala Terykon a specializovala se na výrobu profesního oblečení pro policii, celnice aj. Bohužel, během velmi krátké doby moje maminka onemocněla, státní zakázky skončily a já stála před volbou, co dělat dál. Jako klinický logoped jsem s oděvní výrobou neměla vůbec žádné zkušenosti, ale byla jsem mladá, plná elánu a chuti „dobýt svět“. Také jsem měla srdce, které bylo plné vášně a lásky k módě. Tak se narodila značka Sophia. Nejprve jako výrobce nočního a domácího oblečení, ale postupně jsme přecházeli do oblasti dámského oblečení, ve které jsme nakonec zůstali naplno.

Dámská móda se tedy stala Vaším osudem. Čím je specifická?

Téměř dvacet let navrhujeme a vyrábíme modely pro ženy, pro které je hlavní prioritou kupovat a nosit věci, které mají vysokou kvalitu zpracování a materiálů a samozřejmě skvěle padnou. Všechny výrobky jsou výhradně tvořeny zde, v České republice, a většina je ušita, z dnes tolik preferovaných, udržitelných materiálů. Naprosto souhlasíme s názorem, že by si ženy, místo množství levného, avšak nekvalitního, oblečení s neidentifikovatelným původem výroby, raději  měly  kupovat kvalitní modely českých značek. V tomto případě méně opravdu znamená více. Filosofií značky Sophia Bohemia je vyrábět oblečení, které nenajdete v ohromném množství v každém obchodě, do kterého přijdete, za to je určeno ženám, které znají svůj styl, jsou osobité a jedinečné. I když už nejsem tak mladá a elán mi někdy chybí, láska k módě mi v srdci zůstává stejně jako na začátku cesty značky Sophia.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše