Minerály Brno

Tomáš Miškovič se při tvorbě prstenů nebojí vyjít mimo zaběhnutý standard

Tomáš Miškovič se zlatnické práci věnuje už 20 let. Pod svým jménem vytváří originální šperky, kterými se snaží vnést umění do každodenního života všech lidí. O tom, že je v tom úspěšný, svědčí řada ocenění z nejrůznějších výstav a soutěží. Šperky přímo z nich, ale i nejnovější kousky z kolekce slovenského autora si budou mít možnost prohlédnout také návštěvníci výstavy Minerály Brno.

V rámci své tvorby se Tomáš Miškovič věnuje především výrobě prstenů. Při jejich návrzích se ale rozhodně nedrží zpátky. „Stále hledám nové možnosti a tvary, snažím se měnit stereotypní myšlení o tom, jak by měl prsten vypadat,“ vysvětluje Miškovič. Originalitu jeho šperkům dodávají také kombinace materiálů. Miškovič pracuje s přírodními kameny, stříbrem, zlatem ale třeba i ebenový dřevem.

 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše