Stavební veletrh Brno

Topenářské a instalatérské firmy dostaly své oborové ceny

Již tradičně využívá Cech topenářů a instalatérů slavnostní atmosféru prvního dne Stavebního veletrhu k tomu, aby předal ceny těm nejlepších ze svých řad. Firmy byly nominované v kategoriích Výroční topenářské a instalatérské ceny, Výroční topenářské a instalatérské uznání, Dílo roku 2020 a Cena Franze Zieglera – Thermia. Porota oceňovala nejen kvalitu, ale také design a ekologičnost.

Výroční topenářskou cenu za rok 2020 si z letošního brněnského Stavebního veletrhu odnesla akciová společnost Brilon, která se věnuje technickým zařízením budov jako jsou tepelná čerpadla nebo plastové systémy odvodů spalin. Hlavní filozofií firmy je dělat věci šetrně k životnímu prostředí.

Hned po firmě Brilon si své ocenění na pódium přišli převzít i zástupci společnosti Alca plast, která vyhrála Výroční instalatérskou cenu za rok 2020. Firma Alca plast vyrábí vlastní designovou sanitární techniku. Při výrobě se zaměřují především na spolehlivost a kvalitu výrobků.

Výroční topenářské uznání za rok 2020 si za své inovace v oboru ke svým profesním úspěchům připsala firma TEVOX z Brna. Cenu společnost získala za svůj přístup k moderním technologiím a také za podporu ve vzdělávání směrem k novým technologiím a výrobkům.

Také mezi instalatérskými firmami porota vybrala tu, které náleží Výroční instalatérské uznání za rok 2020. Další v pořadí si svoji cenu převzala společnost Wavin Czechia. Ta patří mezi předního světového poskytovatele plastových potrubních systémů pro obytné, nebytové a stavební projekty. Firma klade také výjimečný důraz na ekologické hledisko a produkuje pouze plně recyklovatelný sortiment.

V letošním roce se rozhodl Cech topenářů a instalatérů České republiky udělit dvě ocenění Franze Zieglera – Thermia za rok 2020. Pro první z nich si přišel Aleš Rubin, kterému byla udělena za významné činy v oboru topenářství v České republice i v zahraničí, za zásluhy o rozvoj kvality ve vzdělávání jakožto autority v oblasti vzduchotechniky a klimatizace.

V pořadí poslední cenu získal Norbert Ryska, který je nejen mistrem odborného výcviku oboru instalatér ale podílel se také na tvorbě a ověřování Profesních kvalifikací, jednotného zadání závěrečných zkoušek a Mistrovské zkoušky. Cena mu byla udělena za zhodnocení a ocenění dlouholeté a cílevědomé spolupráce v Cechu topenářů a instalatérů České republiky.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše