Stavební veletrh Brno

Topenářské a instalatérské firmy dostaly své oborové ceny

Již tradičně využívá Cech topenářů a instalatérů slavnostní atmosféru prvního dne Stavebního veletrhu k tomu, aby předal ceny těm nejlepších ze svých řad. Firmy byly nominované v kategoriích Výroční topenářské a instalatérské ceny, Výroční topenářské a instalatérské uznání, Dílo roku 2020 a Cena Franze Zieglera – Thermia. Porota oceňovala nejen kvalitu, ale také design a ekologičnost.

Výroční topenářskou cenu za rok 2020 si z letošního brněnského Stavebního veletrhu odnesla akciová společnost Brilon, která se věnuje technickým zařízením budov jako jsou tepelná čerpadla nebo plastové systémy odvodů spalin. Hlavní filozofií firmy je dělat věci šetrně k životnímu prostředí.

Hned po firmě Brilon si své ocenění na pódium přišli převzít i zástupci společnosti Alca plast, která vyhrála Výroční instalatérskou cenu za rok 2020. Firma Alca plast vyrábí vlastní designovou sanitární techniku. Při výrobě se zaměřují především na spolehlivost a kvalitu výrobků.

Výroční topenářské uznání za rok 2020 si za své inovace v oboru ke svým profesním úspěchům připsala firma TEVOX z Brna. Cenu společnost získala za svůj přístup k moderním technologiím a také za podporu ve vzdělávání směrem k novým technologiím a výrobkům.

Také mezi instalatérskými firmami porota vybrala tu, které náleží Výroční instalatérské uznání za rok 2020. Další v pořadí si svoji cenu převzala společnost Wavin Czechia. Ta patří mezi předního světového poskytovatele plastových potrubních systémů pro obytné, nebytové a stavební projekty. Firma klade také výjimečný důraz na ekologické hledisko a produkuje pouze plně recyklovatelný sortiment.

V letošním roce se rozhodl Cech topenářů a instalatérů České republiky udělit dvě ocenění Franze Zieglera – Thermia za rok 2020. Pro první z nich si přišel Aleš Rubin, kterému byla udělena za významné činy v oboru topenářství v České republice i v zahraničí, za zásluhy o rozvoj kvality ve vzdělávání jakožto autority v oblasti vzduchotechniky a klimatizace.

V pořadí poslední cenu získal Norbert Ryska, který je nejen mistrem odborného výcviku oboru instalatér ale podílel se také na tvorbě a ověřování Profesních kvalifikací, jednotného zadání závěrečných zkoušek a Mistrovské zkoušky. Cena mu byla udělena za zhodnocení a ocenění dlouholeté a cílevědomé spolupráce v Cechu topenářů a instalatérů České republiky.

Další aktuality z veletrhu