Motosalon on-line

Triumph letos posiluje mezi naháči

Britský Triumph vzal letošní sezónu opravdu vážně a s úpravami sáhl do velké části svých modelů, především naháčů. Novinkou je oživená řada Trident, adventurer Tiger 850 Sport a dobrou zprávou jsou také změny u Bonnevillů nebo odtučňovací kůra modelu Speed Triple 1200 RS.

Trident 660

Asi největší a dlouho očekávanou novinkou je obnovení řady Trident. Jde přitom o zcela novou modelovou řadu, která nemá nic společného s Tridenty minulého tisíciletí.  Model Trident 660 výrobce charakterizuje jako cenově dostupný motocykl prémiové značky, který upoutá svým vzhledem i výkonem. Proti Street Triplu, ze kterého si novinka vzala motor, bude mít on i další stroje nové řady klasičtější vzhled s kulatým předním světlem a klasickou oválnou nádrží. Tříválec disponuje výkonem 81 koní, motocykl má zcela nový rám, antihoppingovou spojku, vypínatelnou kontrolu trakce a komplet odpružení Showa. Nezajímavý jistě není ani servisní interval 16 000 km. Špičku reprezentuje zejména výbava motocyklu. Kompletní LED osvětlení a TFT displej zcela nové konstrukce. V případě instalace volitelné bluetooth jednotky je pak možno propojit motocykl s chytrým mobilním telefonem a zrcadlit tak navigaci, seznam hudebních skladeb nebo notifikaci hovorů.

Tiger 850 Sport

Tiger 850 Sport letos v oblasti silničních crossoverů nahrazuje základní model Tiger 900. Motor zůstává na objemu 888 cm3, ale má výkon snížený na 85 koní, přibyla možnost objednat si jej ve verzi A2 a později otevřít na plný výkon. Stroj dostal podvozek Marzocchi, výškově nastavitelné sedlo a plexi a brzdiče Brembo Stylema. Jezdec může volit z dvojice jízdních režimů a má k dispozici kontrolu trakce. Vše se mu zobrazuje na pětipalcovém TFT displeji. Přestože se motocykl svým uspořádáním řadí do kategorie adventure, je určen především k jízdě po silnici. Začátečníkům bude jistě vyhovovat i hmotnost stroje, která je v suchém stavu 192 kg.

Bonneville

Novinky jsou ale i u klasické řady Bonneville. Vstupní model Bonneville T100 pro letošek dostal inovované palubní přístroje, nové barevné kombinace a celých 10 koní navíc. Jeho motor získal na pružnosti a rychleji se vytáčí. Zdokonalen byl také systém elektornického plynu ride-by-wire, který je nyní mnohem čitelnější.  Street Twin 2021 pak vedle sportovně-elegantní siluety dokáže nabídnout také technologické vychytávky jakými jsou jízdní režimy, nastavení kontroly trakce, systém hlídání tlaku v pneumatikách nebo USB zásuvku pro nabíjení mobilních zařízení. Dechberoucí pocity z jízdy na čistokrevném závodním stroji z přelomu padesátých a šedesátých let nabídne Triumph Thruxton RS. Odlehčený motor nyní poskytuje 105 koní a úctyhodných 112 Nm.

Speed Triple 1200RS

Zásadních vylepšení doznal i sportovní naháč Speed Triple 1200 RS. Tou asi největší změnou je nový tříválcový motor, který dostal 110 kubíků navíc na celkových 1160 ccm  a je přitom o sedm kg lehčí. Výsledkem je výkon zvýšený o 30 na 180 koní a 198 kilogramů hmotnosti stroje. Přibylo obousměrné rychlořazení a výrazná úprava vzhledu. Samozřejmostí  je bluetooth konektivita, 5 palivových map, náklonové ABS nebo kontrola zvedání předního kola při akceleraci.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše