Motosalon on-line

Triumph letos posiluje mezi naháči

Britský Triumph vzal letošní sezónu opravdu vážně a s úpravami sáhl do velké části svých modelů, především naháčů. Novinkou je oživená řada Trident, adventurer Tiger 850 Sport a dobrou zprávou jsou také změny u Bonnevillů nebo odtučňovací kůra modelu Speed Triple 1200 RS.

Trident 660

Asi největší a dlouho očekávanou novinkou je obnovení řady Trident. Jde přitom o zcela novou modelovou řadu, která nemá nic společného s Tridenty minulého tisíciletí.  Model Trident 660 výrobce charakterizuje jako cenově dostupný motocykl prémiové značky, který upoutá svým vzhledem i výkonem. Proti Street Triplu, ze kterého si novinka vzala motor, bude mít on i další stroje nové řady klasičtější vzhled s kulatým předním světlem a klasickou oválnou nádrží. Tříválec disponuje výkonem 81 koní, motocykl má zcela nový rám, antihoppingovou spojku, vypínatelnou kontrolu trakce a komplet odpružení Showa. Nezajímavý jistě není ani servisní interval 16 000 km. Špičku reprezentuje zejména výbava motocyklu. Kompletní LED osvětlení a TFT displej zcela nové konstrukce. V případě instalace volitelné bluetooth jednotky je pak možno propojit motocykl s chytrým mobilním telefonem a zrcadlit tak navigaci, seznam hudebních skladeb nebo notifikaci hovorů.

Tiger 850 Sport

Tiger 850 Sport letos v oblasti silničních crossoverů nahrazuje základní model Tiger 900. Motor zůstává na objemu 888 cm3, ale má výkon snížený na 85 koní, přibyla možnost objednat si jej ve verzi A2 a později otevřít na plný výkon. Stroj dostal podvozek Marzocchi, výškově nastavitelné sedlo a plexi a brzdiče Brembo Stylema. Jezdec může volit z dvojice jízdních režimů a má k dispozici kontrolu trakce. Vše se mu zobrazuje na pětipalcovém TFT displeji. Přestože se motocykl svým uspořádáním řadí do kategorie adventure, je určen především k jízdě po silnici. Začátečníkům bude jistě vyhovovat i hmotnost stroje, která je v suchém stavu 192 kg.

Bonneville

Novinky jsou ale i u klasické řady Bonneville. Vstupní model Bonneville T100 pro letošek dostal inovované palubní přístroje, nové barevné kombinace a celých 10 koní navíc. Jeho motor získal na pružnosti a rychleji se vytáčí. Zdokonalen byl také systém elektornického plynu ride-by-wire, který je nyní mnohem čitelnější.  Street Twin 2021 pak vedle sportovně-elegantní siluety dokáže nabídnout také technologické vychytávky jakými jsou jízdní režimy, nastavení kontroly trakce, systém hlídání tlaku v pneumatikách nebo USB zásuvku pro nabíjení mobilních zařízení. Dechberoucí pocity z jízdy na čistokrevném závodním stroji z přelomu padesátých a šedesátých let nabídne Triumph Thruxton RS. Odlehčený motor nyní poskytuje 105 koní a úctyhodných 112 Nm.

Speed Triple 1200RS

Zásadních vylepšení doznal i sportovní naháč Speed Triple 1200 RS. Tou asi největší změnou je nový tříválcový motor, který dostal 110 kubíků navíc na celkových 1160 ccm  a je přitom o sedm kg lehčí. Výsledkem je výkon zvýšený o 30 na 180 koní a 198 kilogramů hmotnosti stroje. Přibylo obousměrné rychlořazení a výrazná úprava vzhledu. Samozřejmostí  je bluetooth konektivita, 5 palivových map, náklonové ABS nebo kontrola zvedání předního kola při akceleraci.