STYL

Werso představuje podprsenky pro horká léta

Česká značka Werso je synonymem luxusního dámského prádla se špičkovou kvalitou a výjimečným designem. S její zakladatelkou a designérkou paní Jiřinou Matoušovou jsme si povídali třeba o tom, jak výrobu podprsenek ovlivňuje vývoj tělesných proporcí a změna klimatu.

S čím novým na letošní STYL přicházíte? Máte v nabídce něco překvapivého?

Minule jsme vynechali, takže se vracíme po roce a naše zákaznice nás tady vítají, což je příjemné. Změnili jsme místo, dříve na nás návštěvnice byly zvyklé hned za hlavním vstupem do pavilonu, kde jsme měli speciální nízký stánek kvůli dobré viditelnosti figurín. Kvůli nové koncepci jsme teď jinde, ale ukazuje se, že si nás zákaznice najdou všude.

Za poslední rok jsme vytvořili řadu nových modelů. Rozšiřujeme okrajové velikosti, už nabízíme i košíčky velikosti P. U jednoho modelu jsme dříve šili až 73 velikostí, dnes šijeme dokonce 80 velikostí. Zákaznice to uvítaly, protože velikost prsou českých žen roste a bylo to potřeba. Zájem potvrzuje, že to byl správný krok a asi budeme ve zvětšování košíčků pokračovat.

Na krásné prádlo, které perfektně sedí i ve větších velikostech, se zaměřujete už dlouho…

Je to tak. I v těchto velikostech vyrábíme úchvatné krajkové podprsenky, které si dříve mohly dovolit jen dámy s velikostmi do 75 C. Byli jsme v tom tak trochu průkopníci a ukázali jsme ostatním, že nádherné prádlo lze vyrábět i u obrovských košíčků. Umožňují nám to kvalitní, pevné a nevytahující se materiály a krajky spolu se speciálními střihy. Ženy s velkým poprsím se pak v takovém prádle líbí samy sobě a vnímají své tělo jinak, jako přednost. Většinu materiálů dovážíme z Francie, něco ze Španělska a z Itálie. Mají velkou gramáž a zákaznice se na jejich kvalitu mohou spolehnout.

Měníte v průběhu sezón střihová řešení, nebo se držíte svých prověřených?

S novou módou se mění hlavně barvy. Spodní prádlo dnes koresponduje s barvou oblečení, třeba vykukující ramínko podprsenky už není faux pas, proto musí být čisté, barevně sladěné a ozdobené krajkou nebo jinak krásné. Letos je módní barvou klasická modrá, kterou samozřejmě nabízíme v několika krásných modelech.

Ale měníme také střihy. Už jsem zmínila, že rostou velikosti košíčků, zároveň v létě přibývá horkých dnů. Proto jsme rozšířili nabídku nevyztužených podprsenek. Jsou ušité ze speciálních materiálů, které jsou velmi tenké a vzdušné, ale zároveň pevné, takže udrží i velká prsa a v létě v nich bude příjemněji. Všechny naše materiály tzv. dýchají, takže se v nich žena tolik nepotí.

Jak se vám líbí nové uspořádání do jednoho pavilonu?

Vítám ho už proto, že dříve jsem nemohla ze stánku odejít do vedlejšího pavilonu a prohlédnout si expozice na veletrhu KABO. Vedle prádla jsem totiž osobně zatížená právě na boty a kabelky, které mám teď blízko. Vypadá to hezky a umístění do jednoho pavilonu je praktické i pro návštěvníky.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše