Minerály Brno

Značka Dřevěná krysa návštěvníkům ukáže, co vše lze vyrobit z darů přírody

Kristýna Vlachová se na výstavě Minerály Brno představí pod svou značkou Dřevěná krysa. Výběr tohoto uměleckého jména není náhodný. Spojuje totiž čínské znamení autorky a její lásku k přírodě. Krásu přírody se při své práci nesnaží příliš ovlivňovat. U stánku Kristýny Vlachové tak budou k nalezení šperky i další výrobky především ze dřeva, rybí kůže a dalších přírodnin.

Při práci s přírodními materiály se Kristýna Vlachová nebojí ani méně tradičních surovin. „Například rybí kůže je zpracovaný odpadní produkt potravinářského průmyslu. Výsledkem je krásný a inspirativní materiál, který je zároveň velmi odolný a pevný – dokonce dvakrát tak jako hovězí kůže,“ popisuje Krystýna Vlachová, která z tohoto materiálu vytváří náušnice, náramky, spony do vlasů i různé obaly. Možnosti kombinací přírodních materiálů jsou nekonečné, stejně tak pestrá je i nabídka značky Dřevěná krysa. Zájemci se tak v pavilonu B brněnského výstaviště mohou těšit na šperky všeho druhu, korálky, drobné krabičky z ořechů a mandlí, chřestidla ze skořápek či z bambusu, dřevěné motýlky a kravaty, dekorační magnetky, kožné peněženky a obaly a mnoho dalších výrobků.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše