International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

Gaben představuje novou verzi průmyslového dotykového all-in-one terminálu

Společnost Gaben s.r.o. představuje na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu inovovanou verzi úspěšného průmyslového dotykového all-in-one terminálu GBTouch. Ten už dlouhá léta nachází využití zejména při odvádění výroby na výrobních a balicích linkách, kde je potřeba obsluze například zobrazit výrobní dokumentaci, balicí předpisy, návody k obsluze, instruktážní videa či jiné dokumenty.

Nový model má odolný 24" projekčně kapacitní dotykový displej, výkonný průmyslový PC klient s pasivním chlazením a integrovaný RFID snímač. Hlavních změn doznala konstrukce monitoru, kterou nyní tvoří převážně tvrzené sklo a kartáčovaný nerez, což se také projevilo i ve vyšším stupni krytí – IP67. Jednou z dalších výhod tohoto terminálu je, že si jej každý zákazník může nakonfigurovat hardwarově i vzhledově dle svých požadavků. Díky zcela přepracovanému designu je vhodný nejen do průmyslového prostředí, ale také do retailu.

Výkonný ředitel firmy GABEN, Jakub Unucka, o novém modelu pro rok 2018 řekl: „Pečlivě jsme vyslechli naše zákazníky, kteří již předešlý model mají, a jejich poznatky přetvořili do modelu nového. Ten svého předchůdce překonává ve všech ohledech - designem, výkonem i odolností.“ Na stánku a v lince se dále představí tři novinky od renomovaného japonského výrobce a vynálezce QR kódu, společnosti Denso. Těmi jsou zařízení určená pro snímání RFID tagů: mobilní terminál BHT-1281, kapesní bezdrátový snímač s označením SE1 a stolní scanner UR20.

Kromě stacionárních terminálů a RFID tvoří portfolio společnosti GABEN také snímače čárových kódů, mobilní terminály, tiskárny etiket, aplikátory etiket, zakázková výroba papírových i chytrých RFID etiket SMARTLABEL, i vlastní vývoj softwarových aplikací.  Průmyslový dotykový all-in-one terminál GBTouch od společnosti GABEN s odolnou obrazovku lze ovládat čímkoli. Například rukou, rukavicemi nebo šroubovákem. Díky své robustní konstrukci a odolnosti je vhodný téměř do jakéhokoli průmyslového prostředí. Využití nachází zejména při odvádění výroby na výrobních a balicích linkách, kde je potřeba obsluze například zobrazit výrobní dokumentaci, balicí předpisy, návody k obsluze, instruktážní videa či jiné dokumenty.

Na tomto terminálu je k vidění také nainstalovaná RFID brána, která snímá tzv. „Chytré etikety Smartlabel“ nalepené na krabici. Po přečtení tagu a zpracování softwarem se na obrazovce monitoru zobrazí informace, do jaké nemocnice se bude daná krabice expedovat. K hlavním přínosům této technologie patří zrychlení a zefektivnění mnoha procesů ve výrobě i logistice. Oproti čárovým kódům přináší RFID technologie téměř revoluční možnosti. Právě ty jsou důvodem proč RFID čipy doplňují a nahrazují čárové kódy. Nejdůležitější možnost je číst a zapisovat data bezkontaktně a to i hromadně na vzdálenost několik metrů bez přímé viditelnosti. Při srovnání s čárovými kódy tak zcela odpadá potřeba snímat všechny čárové kódy jednotlivě.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše