International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

Projektu Kontakt – Kontrakt se zúčastnilo přes 260 zástupců firem

Tradiční dvoudenní B2B platforma Kontakt – Kontrakt, kterou pořádá Regionální hospodářská komora Brno, se opět koná při Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Letošního ročníku se účastní 262 firem, přičemž je 99 českých a zbytek ze zahraničí. Uvedl to Radek Kopecký, z oddělení vnějších vztahů Regionální hospodářské komory Brno.

Během dvou dnů se uskuteční celkem 600 jednání, ale i další spontánní schůzky zejména vystavovatelů tohoto veletrhu. Velké delegace na tuto akci přijeli z Ruska a Turecka, tradičně se pak účastní řada zástupců firem ze Slovenska a Německa. Letos mají zájem o schůzky i podnikatelé z Jordánska a přes 20 vystavovatelů z Indie. Příprava na tato jednání probíhá prakticky celý rok, přičemž intenzivní sjednávání schůzek trvá zhruba šest měsíců.

„Myslím si, že letos se akce nadmíru vydařila, poměr českých a zahraničních firem byl vyvážený a přidaná hodnota přeshraničních schůzek tak byla velká,“ dodal Radek Kopecký s tím, že akce je určena jak pro návštěvníky veletrhu, kteří využívají zázemí v jednací expozici, tak pro vystavovatele, kteří mohou mít svá jednání i na stánku. „Rozvrhy schůzek se tvoří zhruba čtvrt roku dopředu, kdy si firmy z katalogu účastníků vybírají vhodné partnery k jednání, a pak se jim sestavuje finální rozvrh schůzek. Během dvou dnů jsou firmy schopny absolvovat až 27 jednání, takže mohou opravdu efektivně využit čas strávený na veletrhu. Pro vystavovatele je to možnost, jak na své stánky přivézt zákazníky a budoucí partnery, se kterými si mají co říct, a u kterých je potenciál navázat obchodní spolupráci,“ doplnil.

Kontakt – Kontrakt se koná v rámci projektu sítě Europe Enterprise Network, kterou podporuje Evropská komise a české ministerstvo průmyslu a obchodu. „Jedná se o celoevropskou síť pro podporu přeshraniční spolupráce, díky které jsme schopni do Brna přivézt spoustu zahraničních firem i ze zemí, které nepatří k tradičním partnerům českých podniků,“ potvrdil Radek Kopecký.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše