International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

Strojírenský koncern ZKL v letošním roce investuje 50 milionů korun do projektu větrných elektráren

Strojírenský koncern ZKL, který se zabývá výrobou ložisek, v letošním roce investuje 50 milionů korun do projektu moderních větrných elektráren v Evropě. Příští rok by tuto investici měl navýšit o dalších 60 milionů korun, výsledná suma by tak měla činit zhruba 8 procent celkových ročních tržeb. Ty se díky projektu větrných elektráren letos oproti loňskému roku navýší.

Celkem 8 procent celkových tržeb plánuje koncern ZKL investovat do výroby velkorozměrových ložisek pro větrné elektrárny. V letošním roce společnost do projektu vložila již 50 milionů korun, především na vylepšení strojního vybavení. Jedná se tak jednoznačně o největší letošní investici brněnského koncernu, který v příštím roce vloží do projektu dalších 60 milionů korun. Výsledkem bude především navýšení výroby na dvojnásobek, konkrétně na 80 velkorozměrových ložisek za měsíc. Vyrobená ložiska budou uložena v hlavní hřídeli rotoru větrné elektrárny.

„Investici máme v plánu zrealizovat do konce příštího roku. Svou velikostí je srovnatelná s těmi z let 2014 a 2015. Je podobného charakteru jako například výrobní linky pro železniční program nebo výrobní linky na broušení soudečkových ložisek od průměru 80 do 420 mm,“ řekl výkonný ředitel společnosti ZKL Jiří Prášil mladší.

ZKL je největším výrobcem velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Zboží vyváží do téměř 80 zemí světa. V případě projektu větrných elektráren svá velkorozměrová ložiska dodává na evropský trh, konkrétně do Itálie, Polska, Turecka, Řecka a Rumunska. V budoucnu však v tomto oboru plánuje expanzi i za hranice Evropy. „Na příští rok jednáme o projektech také v zemích severní Afriky a USA,“ doplnil výkonný ředitel.

Díky investici do větrného programu zvýší koncern ZKL rovněž své letošní tržby, a to na téměř 1,16 miliardy korun. Ve srovnání s loňským rokem se jedná o osmiprocentní nárůst. Další exkluzivní informace poskytne koncern ZKL na Mezinárodním strojírenském veletrhu na stánku společnosti ZKL Bearings CZ, a. s., v pavilonu F, a to prostřednictvím samotného generálního ředitele koncernu Jiřího Prášila.

Koncern ZKL

Koncern ZKL vznikl integrací českého ložiskového průmyslu s více než šedesátiletou tradicí zajišťujícího výzkum, vývoj, výrobu a prodej ložisek ZKL. Vznik koncernu je datován k 1. 7. 1999. ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě.

ZKL Group se zaměřuje především na vývoj a výrobu svých produktů. Proto oblast prodeje, podpory a obsluhy koncových uživatelů zajišťuje obchodní organizace ZKL Bearings CZ, a. s., která kromě přímého zaměření na partnery z oblasti OEM spolupracuje také s rozsáhlou sítí autorizovaných distributorů. Ve významných světových teritoriích pak zajišťují prodej a podporu přímo také dceřiné společnosti koncernu ZKL.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše