Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Inovační kvarteto pro Průmysl 4.0 podle Siemens

Koncový produkt každé společnosti zajímá především uživatele. Jiří Bavor, obchodní ředitel divize Digital Industries Siemens Česká republika, na konferenci Digitální továrna 2.0 - Česko jako průmyslová velmoc? poukázal na hlavní důvody digitalizace v kontextu zákazníků.

Spojit dohromady zákazníka a inovace se zdá jako neslučitelné. Siemens však našel univerzální řešení. „Zeptejte se sami sebe, co váš zákazník očekává. Zajímá ho jenom co to umí, kolik to stojí a kdy to může mít,“ řekl Bavor.

Důležité je proto inovační kvarteto:

  1. Rychlost, kde spadá vývoj výrobku, rychlost výroby a řetězce. První se tak většinou skloňuje jako vítězný.
  2. Flexibilita, jenž zejména v automobilových závodech znamená silné postavení. Pro výrobu je důležité, aby na lince dokázali zhotovit několik různých typu aut.
  3. Efektivita se vyznačuje počtem lidí a mírou energie.
  4. Kvalita, se kterou většina firme spojuje také zisk.

V budoucnu Siemens vidí změnu zejména v procesních stavech, jenž stále firmy využívají. „V každém odvětví musíte znát svou přidanou hodnotu a vnímat, že každý model lze změnit. Trh začíná vytlačovat mezičlánky bez této hodnoty a začíná se soustředit na ebyznys. Důležitost tak nabývá koncový link mezi producentem a zákazníkem a také rychlost obchodu,“ dodal Bavor.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše