Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Aby v hale nechyběl jediný šroubek. Bossard dostal smart řešeními pod kontrolu zásobovací cyklus!

Součástí letošního projektu Digitální továrna 2.0 se stane expozice společnosti Bossard. Ta se od svého začátku v roce 1831 zabývá vývojem a dodávkami spojovacích materiálů. Od šroubků, vrutů až po sofistikované speciální prvky vyvinuté a vyrobené na základě projektu zákazníka pouze pro něj.

Od normovaných dílů přes svoje unikátní řešení v oblasti spojování se švýcarská společnost stala jedním z velkých hráčů na světovém trhu.

V posledních letech však přichází i s řadou řešení, které zapadají do konceptu Průmysl 4.0. Jde o celé systémy, jak zefektivnit výrobu a laicky řečeno, co nejvíc šetřit lidskou sílu tak, aby se pracovník mohl efektivně věnovat další práci třeba právě montáži.

Na brněnském mezinárodním strojírenském veletrhu chce společnost potencionální zákazníky obšírně seznámit se dvěma systémy, které spadají do oblasti logistiky – SmartBin Flex a Smart Label.

Prvně zmíněný je vlastně chytrý box, který automaticky hlídá stav zásob a poskytuje tak plnou kontrolu zásobovacího cyklu. „SmartBin Flex sestává z váhového senzoru, který je pevně spojen s boxem. Každý box představuje nezávislou jednotku, která je integrována do montážních pracovišť. Váhové senzory průběžně monitorují stav zásob a data jsou bezdrátově odesílána,“ popisuje obchodní zástupce Michal Bubík z české pobočky Bossard.

Nemůže tak nastat situace, kdy pracovník šmátrá v zásobníku a marně hledá ještě aspoň jeden komponent. V systému je totiž nastaven takzvaný objednací limit, do kterého když váha klesne, automaticky se vygeneruje objednávka pro doplnění zásoby.

„Bossard konsoliduje objednané položky do jedné zásilky, která je zákazníkovi odeslána. Dle dohody s ním zboží buď dodáváme na příjem zboží, nebo přímo na místo spotřeby,“ popisuje další efektivní řešení Michal Bubík.

Se SmartLabel je box ještě chytřejší. Jde o inteligentní štítek, který je možno upevnit na jakýkoli běžný regál či box. Zobrazuje podstatné informace o produktu, stav objednávky v reálném čase a datum dodání. „Uživatelé mohou vygenerovat objednávku přímo na místě spotřeby stisknutím tlačítka. Displej SmartLabel je založen na technologii e-paper a je dobře čitelný za všech světelných podmínek a dlouhá výdrž baterie zaručuje minimální údržbu,“ poznamenal Michal Bubík.

Bossard CZ najdou zájemci mezi 7. a 11. říjnem v pavilonu A.

Videa

Kompletní Youtube kanál společnosti Bossard

Smart Factory Logistics – Last Mile Management

Štíhlé řešení pro správu C-dílů - Smart Factory Logistics

Moderní řízení výroby v Garo Polsko - reference

Smart Factory Logistics - Agilně, štíhle a spolehlivě

Smart Factory Logistics – Přehled funkcí

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše