Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Digitalizace „Made in Germany“ na brněnském výstavišti

Nejvíce zahraničních vystavovatelů přijede na letošní Mezinárodní strojírenský veletrh opět z Německa. Jejich expozice se ve velké míře ponesou v duchu pokročilé digitalizace výroby. Na tu se zaměří i konference Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Oficiální statistika hlásí číslo 243. Vystavovatelé z Německa tak v Brně budou opět nejpočetnější zahraniční skupinou. MSV rok co rok dokládá, jak úzce propojené jsou německé výrobní a obchodní struktury s těmi českými. „Úzká vazba se ukazuje také ve vysokém počtu německých společností zastoupených českými vystavovateli,“ říká generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Digitální továrna 2.0

Letošní MSV ovládne digitální továrna coby druhá vlna průmyslu 4.0. Německo jakožto domovská země tohoto pojmu udává směr vývoje a tamní firmy zastupují to nejnovější i nejlepší, co právě v oboru je. Platí to také o jejich expozicích na brněnském výstavišti. Zhruba tři desítky německých vystavovatelů, a další prostřednictvím svých českých zastoupení, pod hlavičkou digital factory na stáncích předvedou řešení zaměřená na digitální budoucnost. Jsou mezi nimi robotické systémy, laserová technika, software pro digitalizované strojírenství nebo třeba systémy pro průmyslový 3D tisk.

Konference k digitalizaci

Z expozic do konferenčního sálu přenese téma digitalizace druhý den veletrhu česko-bavorská konference E#change for your digital future. Ve dvou tematických blocích se zaměří na změny, kterými v důsledku digitalizace procházejí hodnotové řetězce a profesní profily, a tím i odborné vzdělávání.

„Pro úzce provázaný český a německý průmysl je digitalizace v současnosti jednou z největších výzev, ne-li ta úplně největší, a zásadně mění podobu stávajících výrobních a dodavatelských struktur,“ říká Bernard Bauer z Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK), která konferenci pořádá společně s bavorským ministerstvem hospodářství. Vystoupí na ní odborníci
z předních výzkumných institucí, oborových svazů a také výrobních a logistických firem z Česka a Bavorska.

Coby součást doprovodného programu k tématu cirkulární ekonomika se na brněnském výstavišti představí také Young Energy Europe, vzdělávací kurz ČNOPK v oblasti energetické účinnosti. Prostřednictvím závěrečných projektů absolventů ukáže, jak ve firmách šetřit energii a další zdroje a tím pozitivně přispět k ochraně životního prostředí.

Pro německé strojaře povinný termín

Veletrh si u německých firem vybudoval pověst nejdůležitějšího oborového setkání ve střední Evropě a rády se na něj vracejí. „Pro nás jako výrobce speciálních strojů je MSV každoročně největší prioritou v kalendáři, protože se na něm schází přesně naše cílová skupina,“ zdůrazňuje Daniel Ziegler z bavorské firmy Lortz MFK.

MSV ale láká také nové vystavovatele. Asi čtvrtina těch německých se účastní vůbec poprvé. Je mezi nimi i durynská slévárna Meuselwitz Guss Eisengießerei: „MSV Brno vnímáme jako skvělou příležitost ke zvýšení prodeje ve východní Evropě,“ vysvětluje manažer firmy Michael Kraft.

Německé strojírenství na veletrhu zastupují i dvě oficiální expozice, Střední Německo a Bavorsko, odkud dorazí také obchodní a politická delegace.

Do Německa míří celá třetina českého vývozu strojů a dopravních prostředků. Jen loni se jednalo o zboží za 855 miliard korun. Největším odběratelem je
se značným odstupem spolková země Bavorsko.

Doprovodný program:
Digital Factory 2.0: Česko-bavorská konference & networking
E#change for your digital future!
Úterý 8. října v konferenčním sále P1
9.00 přivítání a panelová diskuze (pouze na pozvánku, novináři)
13.00 prezentace řečníků (veřejná část)

Vstup na konferenci je zdarma. Jazyk: čeština a němčina (simultánní překlad)
Více informací: https://bit.ly/2m8yXr1

Cirkulární ekonomika: Prezentace projektů energetických úspor v rámci vzdělávacího kurzu Young Energy Europe
Středa 9. října od 9.30 hod. ve velkém sále Regionální hospodářské komory Brno, Výstaviště 569/3
Více informací: https://bit.ly/2ZxUd7Z

ČNOPK je se svými 680 členy největší bilaterální hospodářskou komorou v ČR. Její členská základna čítá největší investory v zemi, především pak ty z Německa. Posláním ČNOPK je prostřednictvím rozsáhlých služeb podporovat česko-německý byznys.
Od roku 2010 oficiálně zastupuje Veletrhy Brno v Německu.

ČNOPK je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše