Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Misan: Na MSV chceme také ukázat to nejlepší, co dokážeme nabídnout

„Do Brna jsme přivezli v prvé řadě softwarový sortiment, který zahrnuje automatizaci a monitorování strojů, tedy jejich zapojení do sítě a možnosti sledování výroby, vyhodnocování produktivity a dalších ukazatelů. Z oblasti automatizace ukazujeme na MSV dva různé způsoby, jak lze automatizovat obráběcí stroje podle konkrétního požadavku výroby zákazníka,“ představuje expozici společnosti Misan Ondřej Svoboda.

Firma v Brně prezentuje také samotné stroje. „Nabízíme poměrně široké portfolio jak pro menší firmy s kusovou a malosériovou výrobou, tak pro velkovýrobce například z automobilového průmyslu, kteří vyrábějí ve velkých sériích a kladou důraz na produktivitu a rychlost,“ dodává Svoboda s tím, že všechny jejich stroje jsou japonské výroby nejvyšší kategorie z hlediska přesnosti i produktivity.

Na letošním mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ukazuje firma všechny stroje v řezu, tedy osazené technologiemi tak, aby měli návštěvníci možnost vidět výrobu konkrétního produktu.

Společnost Misan na MSV do Brna jezdí od svého vzniku v roce 1997 a má tedy možnost srovnávat. „Za poslední roky je vidět velký příklon k digitalizaci, už to není jen o strojích, ale o komplexních řešeních, jejichž jsou stroje součástí. Zahrnují jednak podporu programování, ale i monitorování činností. Velkým tématem je i vzdálená diagnostika. V tomto se veletrh hodně posunul od čistě strojařských řešení ke strojařsko-elektrikářsko-softwarovým řešením. To je vidět na první pohled,“ říká Ondřej Svoboda s tím, že se naopak nemění složení návštěvníků. „Na brněnském veletrhu je portfolio návštěvníků velmi pestré, skvělé je to, že sem chodí jak studenti, tak lidé od mašin i majitelé firem,“ míní Svoboda. Zároveň kvituje i bohatý doprovodný program v podobě odborných konferencí i to, že se veletrh soustředí i na inovativní technologie jako je 3D tisk.

Cílem prezentace Misanu na MSV je budování image a získávání nových zákazníků. „To se nám každoročně daří, vždy odsud máme nové kontakty, což je nesmírně cenné. Chceme také ukázat to nejlepší, co dokážeme nabídnout. Snažíme se sem tedy přivézt ty nejsložitější a nejmodernější stroje a technologie. A samozřejmě také automatizaci, která byla dříve doménou jen velkých výrobců, ale dnes ji začínají implementovat i ti menší,“ dodává Svoboda s tím, že to souvisí s nedostatkem pracovní síly i stále větší dostupností automatizovaných systémů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše