Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Novinkou firmy Interroll je nová DC platforma – Rollerdrive EC5000

Společnost Interroll zaujímá v současnosti jedinečné globální postavení. Firma je předním světovým poskytovatelem řešení pro manipulaci s materiálem a interní logistiku. Zájemci mohou společnost navštívit u stánku číslo 35 v pavilonu A2.

Hlavní novinkou na letošním brněnském veletrhu je nová DC platforma – Rollerdrive EC5000, která je nástupcem dosavadní starší řady EC310. Jedná se o váleček, který má uvnitř integrovaný stejnosměrný elektromotor. Nové provedení je navíc připraveno poskytnout digitální data jako například dobu provozu, informaci o stavu, které pomohou zákazníkům naplánovat údržbu. „Podařilo se nám najít rovnováhu mezi inovací a praktičností: I když se jedná o zcela nový výrobek, Rollerdrive EC5000 je zpětně kompatibilní se současnými ovládacími prvky a napájecími zdroji. Pro zákazníka je velmi jednoduché dovybavit stávající systém a upgradovat jej pomocí nových řešení,“ popsala novou platformu Lena Vacenovská, Head of Internal Sales.

Tato kompatibilní řada ovládacích prvků, motorových válečků a pohonných jednotek, a to i v kombinaci s modulovou dopravníkovou platformou (MCP) firmy Interroll, nabízí jedinečnou volbu dopravních řešení. Od autonomních dopravníků, které lze sestrojit na principu plug-and-play PLC, až po vysoce výkonné systémy na míru, které mohou být integrovány důsledně a transparentně do datového světa průmyslových aplikací 4.0 za účelem sledování v řídících stanicích, preventivní údržby nebo jiných funkcí.

Dalším exponátem je Spiral Lift, což je novinka z loňského roku. Dopravník Interroll Spiral Lift dopravuje vertikálně bedny, nádoby a zboží ve všech tvarech a velikostech pro nejrůznější oblasti průmyslu. Dopravník Spiral Lift je k dispozici v krocích 45°, je v provozu extrémně tichý a disponuje malou zastavěnou plochou, která umožňuje optimální využití prostoru. Překrývající se segmenty saní poskytují dodatečnou bezpečnost pro obsluhu. Osvědčená konstrukce s rolujícím vynášením a s pogumovanými kuličkovými ložisky zajišťuje méně tření, což vede ke značným úsporám energie.

Díky samonapínacímu řetězovému pohonu má nový dopravník Spiral Lift mimořádně nízké nároky na údržbu. Přístup k řetězovému mechanismu je velmi jednoduchý, takže dobu výpadku je možné snížit na minimum. 

Nabídka produktů společnosti Interroll pracuje s velmi nízkým napětím, je proto velice oblíbená pro svoji efektivitu a šetrné využívání energie. Dopravníkové moduly společnosti jsou tak přizpůsobivé zákaznickým potřebám.

Produkty a řešení poskytované společností Interroll umožňují společnostem podnikat výnosněji, snižovat dopad na životní prostředí a vytvářet udržitelný růst. Interroll také klade velký důraz na efektivitu svých vlastních zdrojů.

Společnost Interroll má vlastní inovační a výzkumné středisko ve Francii a provozuje také celosvětovou servisní síť, která se na místní úrovni snaží být co nejblíže zákazníkům. „U svých zákazníků se soustředíme na převod efektivity v měřitelný úspěch. Proto zaměřujeme své znalosti na oblast globálních center excelence v Evropě, Asii a USA,“ popsala Vacenovská. Všechna tato centra excelence jsou vybavena specializovanými zkušebnami, v nichž je možné produkty pečlivě prozkoumat z hlediska trvanlivosti či efektivity, a to i za extrémních podmínek.

„Cílem všech našich snah v této oblasti je dosažení jednoduchého, ale zároveň velmi ambiciózního cíle. Tím je maximalizace přínosů pro naše zákazníky prostřednictvím odstraňování neefektivních míst v provozech, zvyšování produktivity a udržování kvality na nejvyšší úrovni,“ vysvětlila Vacenovká. Přidaná hodnota této společnosti je pak zejména v inovacích, výzkumu, v zaměření se na potřeby zákazníků a v nových technologiích.

„Spolu s našimi zákazníky (výrobci dopravníků) jsme se zúčastnili spousty zajímavých projektů, například dodávek do velkých společností jako je Würth, Notino nebo Stamh. Za osobní úspěch považuji, že naše česká pobočka v září oslavila své 20. narozeniny. V roce 1999 jsme ve třech lidech založili malou kancelář, dnes nás je 13, máme zajímavou práci, která nás baví,“ hodnotí firmu Vacenovská.

Společnost Interroll byla založena roku 1959, je jednou z předních celosvětových firem poskytující řešení pro manipulaci s materiálem. Na burze SIX Swiss Exchange je vedena od roku 1997. Mezi konečné uživatele společnosti patří přední značky jako Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart a Zalando. Společnost Interroll se sídlem ve Švýcarsku má celosvětovou síť 32 společností s obratem přibližně 450,7 milionu CHF a 2100 zaměstnanci (2017).

Weitere News von der Messe