Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Novinkou firmy Interroll je nová DC platforma – Rollerdrive EC5000

Společnost Interroll zaujímá v současnosti jedinečné globální postavení. Firma je předním světovým poskytovatelem řešení pro manipulaci s materiálem a interní logistiku. Zájemci mohou společnost navštívit u stánku číslo 35 v pavilonu A2.

Hlavní novinkou na letošním brněnském veletrhu je nová DC platforma – Rollerdrive EC5000, která je nástupcem dosavadní starší řady EC310. Jedná se o váleček, který má uvnitř integrovaný stejnosměrný elektromotor. Nové provedení je navíc připraveno poskytnout digitální data jako například dobu provozu, informaci o stavu, které pomohou zákazníkům naplánovat údržbu. „Podařilo se nám najít rovnováhu mezi inovací a praktičností: I když se jedná o zcela nový výrobek, Rollerdrive EC5000 je zpětně kompatibilní se současnými ovládacími prvky a napájecími zdroji. Pro zákazníka je velmi jednoduché dovybavit stávající systém a upgradovat jej pomocí nových řešení,“ popsala novou platformu Lena Vacenovská, Head of Internal Sales.

Tato kompatibilní řada ovládacích prvků, motorových válečků a pohonných jednotek, a to i v kombinaci s modulovou dopravníkovou platformou (MCP) firmy Interroll, nabízí jedinečnou volbu dopravních řešení. Od autonomních dopravníků, které lze sestrojit na principu plug-and-play PLC, až po vysoce výkonné systémy na míru, které mohou být integrovány důsledně a transparentně do datového světa průmyslových aplikací 4.0 za účelem sledování v řídících stanicích, preventivní údržby nebo jiných funkcí.

Dalším exponátem je Spiral Lift, což je novinka z loňského roku. Dopravník Interroll Spiral Lift dopravuje vertikálně bedny, nádoby a zboží ve všech tvarech a velikostech pro nejrůznější oblasti průmyslu. Dopravník Spiral Lift je k dispozici v krocích 45°, je v provozu extrémně tichý a disponuje malou zastavěnou plochou, která umožňuje optimální využití prostoru. Překrývající se segmenty saní poskytují dodatečnou bezpečnost pro obsluhu. Osvědčená konstrukce s rolujícím vynášením a s pogumovanými kuličkovými ložisky zajišťuje méně tření, což vede ke značným úsporám energie.

Díky samonapínacímu řetězovému pohonu má nový dopravník Spiral Lift mimořádně nízké nároky na údržbu. Přístup k řetězovému mechanismu je velmi jednoduchý, takže dobu výpadku je možné snížit na minimum. 

Nabídka produktů společnosti Interroll pracuje s velmi nízkým napětím, je proto velice oblíbená pro svoji efektivitu a šetrné využívání energie. Dopravníkové moduly společnosti jsou tak přizpůsobivé zákaznickým potřebám.

Produkty a řešení poskytované společností Interroll umožňují společnostem podnikat výnosněji, snižovat dopad na životní prostředí a vytvářet udržitelný růst. Interroll také klade velký důraz na efektivitu svých vlastních zdrojů.

Společnost Interroll má vlastní inovační a výzkumné středisko ve Francii a provozuje také celosvětovou servisní síť, která se na místní úrovni snaží být co nejblíže zákazníkům. „U svých zákazníků se soustředíme na převod efektivity v měřitelný úspěch. Proto zaměřujeme své znalosti na oblast globálních center excelence v Evropě, Asii a USA,“ popsala Vacenovská. Všechna tato centra excelence jsou vybavena specializovanými zkušebnami, v nichž je možné produkty pečlivě prozkoumat z hlediska trvanlivosti či efektivity, a to i za extrémních podmínek.

„Cílem všech našich snah v této oblasti je dosažení jednoduchého, ale zároveň velmi ambiciózního cíle. Tím je maximalizace přínosů pro naše zákazníky prostřednictvím odstraňování neefektivních míst v provozech, zvyšování produktivity a udržování kvality na nejvyšší úrovni,“ vysvětlila Vacenovká. Přidaná hodnota této společnosti je pak zejména v inovacích, výzkumu, v zaměření se na potřeby zákazníků a v nových technologiích.

„Spolu s našimi zákazníky (výrobci dopravníků) jsme se zúčastnili spousty zajímavých projektů, například dodávek do velkých společností jako je Würth, Notino nebo Stamh. Za osobní úspěch považuji, že naše česká pobočka v září oslavila své 20. narozeniny. V roce 1999 jsme ve třech lidech založili malou kancelář, dnes nás je 13, máme zajímavou práci, která nás baví,“ hodnotí firmu Vacenovská.

Společnost Interroll byla založena roku 1959, je jednou z předních celosvětových firem poskytující řešení pro manipulaci s materiálem. Na burze SIX Swiss Exchange je vedena od roku 1997. Mezi konečné uživatele společnosti patří přední značky jako Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart a Zalando. Společnost Interroll se sídlem ve Švýcarsku má celosvětovou síť 32 společností s obratem přibližně 450,7 milionu CHF a 2100 zaměstnanci (2017).

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše