Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Řízení vysokozdvižného vozíku od Linde Material Handling si lidé vyzkoušejí ve virtuální realitě

Firma na veletrh přivezla jedinečný simulátor řízení VNA vozíku s předváděním systému Active Stability Control. Ten automaticky zvládá vyrovnávat podlahové nerovnosti ve skladu, aniž by si toho všiml i sám řidič.

Skladový vozík typu VNA je určen pro velmi úzké uličky a v tomto provedení simulátor umožňuje díky VR brýlím jízdu ve výšce dvanácti metrů i se zážitkem pohybů vozíku.

Dalším produktem, který Linde na veletrhu představuje, je elektrický vysokozdvižný vozík. „Říkáme mu Perfect Truck, protože je opravdu maximálně vybaven. Vozík obsahuje takzvané Vertilights, které zpětně neoslňují řidiče, a přesto osvětlují prostor před vozíkem rovnoměrně,“ popsal vedoucí marketingu Martin Petřík.

Vozík má na sobě i bezpečnostní asistenty, kteří se starají o vážení nákladu i jeho polohu na vidlicích, aby se vozík nepřevrátil kvůli chybě řidiče. „Nejčastější chybou  je, že jedou do zatáčky se zdviženými vidlicemi naloženým nákladem. Pak se snadno může stát, že se vozík převrátí. Předejít takovým situacím pomáhá právě náš systém Linde Safety Pilot,“ vysvětlil Petřík.

Na stánku jsou dále po celou dobu konání veletrhu přítomni specialisté pro Energy management, kteří poradí s úsporami elektrické energie i náklady na pohonné hmoty.

Linde Material Handling patří mezi vedoucí výrobce vidlicových vysokozdvižných vozíků a skladové techniky na světě. V České republice se zabývá nejen dodáváním vozíků, ale i dalšího vybavení do skladů včetně automatizačních systémů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše