Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Škoda Auto ukáže na strojírenském veletrhu v Brně nejnovější koncept připravovaného elektromobilu

Elektromobil od Škoda Auto s názvem VISION iV byl poprvé představen v březnu tohoto roku na ženevském veletrhu. Poté jej mohli automobiloví nadšenci vidět na několika světových veletrzích a akcích. Vystavení nejnovějšího konceptu na Mezinárodním strojírenském veletrhu je tak pro české a také slovenské návštěvníky jedinečnou příležitostí vidět elektrickou budoucnost české automobilky.

Vision iV už na první pohled zaujme ostrým sportovním designem. Čtyřdveřový crossover chrakterizuje při pohledu z boku atletická karoserie, rozšířené blatníky a linie střechy ve stylu kupé. Nové proporce s krátkou kapotou a dlouhým prostorem pro cestující naznačují velkorysý vnitřní prostor, ikonické logo zase nahradil podsvícený nápis Škoda. Současný exteriér konceptu VISION iV by měl přitom už do velké míry odrážet reálnou podobu připravovaného elektromobilu.

„Koncept elektromobilu a jeho konečná podoba se obyčejně liší. Interiér bývá značně odlišný a co se týká exteriéru, reálná podoba vozidla zachovává obyčejně 50–60 procent prvků konceptu. V případě Škoda Auto je to jinak. Reálný elektromobil, který bude představen už v první půli roku 2020, zachová až 80–90 proent exteriérové podoby současného konceptu VISION iV,“ vysvětlil Štěpán Řehák, tiskový mluvčí Škoda Auto. Studie VISION iV tak poodhaluje konkrétní podobu prvního sériově vyráběného vozu Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB).

 

Elektromobil má být vybavený pohonem všech kol, který rozděluje systémový výkon 225 kW podle potřeby na jednotlivá kola, a tak zajišťuje dynamickou a bezpečnou jízdu. Maximální dojezd činí 500 km a baterii je možné nabít za 30 minut až na 80 % její kapacity. V interiéru je novým prvkem uspořádání přístrojové desky a středové konzoly v různých úrovních či obrazovka, která se zdánlivě vznáší. Infotainment nové generace zase kromě ovládání hlasem a gesty umožňuje i odemknout a nastartovat elektromobil digitálním klíčem ve smartphonu.

Elektromobil uvidíte 5 dní na MSV a v jeho části Digitální továrna 2.0

Nadšenci elektromobility mají teď jedinečnou příležitost vidět prototyp elektromobilu VISION iV na MSV v Brně. Stroj uvidí zájemci po celou dobu konání veletrhu od 7. do 11. října v sekci Digitální továrna 2.0 v pavilonu A1.

Tento projekt je hlavním tématem MSV a realistickým pohledem do budoucnosti průmyslové výroby, na návštěvníky tak čeká celá řada technologických novinek.

Elektromobility se týká také expozice společnosti ABB, která představí patentovanou nabíjecí stanici ABB Terra HP, která na dojezd 200 kilometrů nabije auto s elektrickým či hybridním pohonem už za 8 minut.

Dalším lákadlem bude prezentace Microsoftu a jeho deseti partnerů.

Další informace k elektromobilu Škoda VISION iv najdete zde

Foto: archiv Škoda Auto, a.s.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše