Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Veletrh Transport a Logistika 2019 bude o automatizaci a digitalizaci

Průmysl 4.0 od dopravy a logistiky očekává přechod na technologie digitálního věku a vysokou efektivitu všech procesů. Právě na novinky z této oblasti se zaměří letošní 9. mezinárodní veletrh Transport a Logistika, který proběhne společně s 61. ročníkem MSV.

Téma dopravy a logistiky k Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu patří každý rok, ale v lichých letech je zvýrazněno konáním specializovaného bienálního veletrhu Transport a Logistika. Zájem vystavovatelů v těchto letech minimálně o třetinu vzroste a také letos pořadatelé očekávají přibližně stovku firem. Návštěvníci pavilonu A2 se mohou těšit na komplexní nabídku manipulační a skladovací techniky, systémů pro průmyslové balení a služeb pro logistiku a dopravu. Další vystavovatelé například speciální montážní techniky, dopravních systémů nebo zařízení pro značení a identifikaci budou vystavovat mj. v pavilonu V. Zajímavé věci z oblasti dopravní techniky budou opět k vidění na volných plochách. Své služby zde představí třeba firmy KNAP CZ nebo Convoi, které nabízejí i zařízení ojedinělých rozměrů pro dopravu a stěhování velkých strojů nebo celých továren.

Rozšířená prezentace IT řešení pro logistiku

Firmy s nabídkou specializovaného softwaru a IT řešení pro logistiku se v Brně prezentují většinou jen v lichých letech a letos je navíc ohlášena řada nováčků. Čekají se novinky pro digitalizované provozy a stále žádanější oblast štíhlé výroby neboli lean production. Z tradičních vystavovatelů se hlásí například Beewatec, Enprag, Geolean nebo Trilogiq.

Velká pozornost bude opět věnována RFID systémům, které tvoří jeden ze základních pilířů digitalizace a Průmyslu 4.0. Umožňují podnikům zefektivnit výrobu, snadno identifikovat objekty a sledovat jejich digitální stopu. Od dodávek dílčích komponentů firmy pokročily k nabídce kompletních řešení zahrnujících hardware, řídicí systémy, software i integraci do podnikových ERP systémů. Návštěvníkům to předvede například společnost Turck Vilant Systems, která patří k předním RFID integrátorům a po delší době se bude prezentovat na veletrhu Transport a Logistika v pavilonu A2.

Automatický sklad, laserové navádění i virtuální realita

Prostorovou dominantou pavilonu A2 budou automatické skladovací systémy na principu vertikálních zakladačů, u kterých nejsou výjimkou ani dvanáctimetrové exponáty. Své produkty zde představí několik předních značek, mezi nimi i Bohemia - SysTech group s novinkou Modula SLIM. Tento kompaktní automatický vertikální sklad zabere při výšce až 7 m pouze 2,8 m2 podlahové plochy. Silně bude zastoupena také automatická manipulační technika jako rychle rostoucí segment trhu. Již v minulých letech se na veletrhu prezentovalo několik firem s touto nabídkou a letos představí novinky vystavovatelé Kivnon Slovakia, Trilogiq a další. Linde Material Handling přiveze do Brna moderní robotické vozíky, které jsou naváděné laserem v neviditelném spektru záření, takže nepotřebují pro své vedení již žádné další prvky jako vodící kolejnice nebo indukční vedení v podlahách.

Expozice firmy Linde Material Handling nabídne také simulátor systémového skladového vozíku, kde si návštěvníci bezpečně vyzkouší práci ve velkých výškách moderních skladů. Díky využití augmentované reality přitom získají pocit, že mají vysokozdvižný vozík k dispozici přímo na veletrhu.

Roboti v akci přímo v pavilonu A2

V logistice se stále častěji uplatňují kooperující roboti, kteří spolupracují s lidmi a precizně vykonávají standardizované úkony. Výrobci robotů se samozřejmě prezentují primárně na MSV, kam jistě zamíří i provozovatelé skladů a distribučních center, aby si zde vyhlédli nové „pracovníky“. Ovšem robotika bude zastoupena také přímo v pavilonu A2. V rámci doprovodného programu „Packaging Live“ se zde několikrát denně rozběhne vzorová balicí linka Průmyslu 4.0 s novým řídicím systémem, různorodým uplatněním robotů a technologickými novinkami pro manipulaci, balení, značení i identifikaci od několika spolupracujících partnerů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše