Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Vstupte do Továrny budoucnosti v podání Microsoftu

Technologie se neustále posouvají dál a do každého odvětví pronikají inovace. Jinak tomu není ani v oblasti inteligentní výroby, kterou v posledních letech provází průlomové technologie. Jak se s nimi dá pracovat a co nabízejí, ukáže v projektu Digitální továrna 2.0 při Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (MSV) společnost Microsoft a téměř dvě desítky jeho partnerů. A slibují velký zážitek – návštěvníci si sami vyzkoušejí, jak právě díky technologiím mohou zvládnout i neznámé prostředí a v roli manažera i dělníka sestavit výrobek nebo optimalizovat provozní záležitosti. Prostě, jak chytře a rychle mohou společnosti dokázat více.

Microsoft se již přes 40 let podílí na digitalizaci všech aspektů našeho života. Měníme mezilidskou komunikaci, způsob běžné práce, vyvíjíme nové a efektivní modely podnikání a v neposlední řadě hledáme cesty, jak se pomocí dat starat o životní prostředí nebo šetřit lidem drahocenný čas.

Česká pobočka společnosti Microsoft zahájila činnost v roce 1992. V posledních letech zde vzniklo jedno z klíčových vývojových center v Evropě, které pracuje na nástrojích jako Dynamics 365 (řízení vztahů se zákazníky pomocí cloudu), Microsoft Teams (interaktivní komunikační nástroj pro spolupráci ve firmě) nebo Skype. V roce 2016 spojila česká pobočka síly se slovenskou. Microsoft Česká republika a Slovensko se tak díky tomu stal ještě silnějším partnerem firem ve střední Evropě, který pomáhá zákazníkům s jejich digitální transformací. 

Technologie a data jsou prostředky, které ve světě posouvají hranice možného. Platí to i pro strojírenství a výrobu, kde ve spolupráci se společností Microsoft firmy implementují řešení pro automatizaci, robotizaci a datové řízení – to vše, aby se staly Digitální továrnou 2.0. 

O tom všem ale nebudeme pouze mluvit. Technologie a data jsou už dostupná. Návštěvníkům naší expozice na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně přineseme zážitek. Ukážeme jim reálná řešení a vyzkoušejí si, jaké to je být dělníkem i manažerem v moderní datově řízené továrně.  

Na konci naší cesty tak budou schopni sestavit výrobek, odhalit jeho případné vady, nebo optimalizovat provozní záležitosti i interní komunikaci na základě přístupných dat.

Zde je pár příkladů, co zájemci díky Microsoftu a jeho partnerům poznají a čím se mohou ve své produkci posunout dál: 

  • zaměřit se na produkty a služby, které jsou řízené nasbíranými daty a dodávat zákazníkům vyšší kvalitu, 
  • optimalizovat digitální provoz a integrovat své podniky do inteligentních dodavatelských řetězců, 
  • naučit zaměstnance používat smíšenou realitu a umělou inteligenci v podobě strojového učení a zredukovat rozdíly v jejich dovednostech, 
  • dostat se na nové trhy a zároveň vytvářet udržitelnou budoucnost. 

A kdo se na „cestě budoucností“ s Microsoftem podílí? 

Adastra: Představí koncept, jak v rámci průmyslového prostředí lokalizovat a identifikovat materiál, produkty nebo i samotné dopravní stroje. To vše pomocí umělé inteligence a RFID. 

kWare, s.r.o.: Předvede, jak správně řídit servis a servisní techniky v terénu. Ať už jde o práci dispečera či o finální odvádění pracovních příkazů přímo v terénu u zákazníka, Dynamics 365 vám celý proces zrychlí a zjednoduší. 

Gesteem (Gs Consulting, a.s.): Ve spolupráci se společností Rob4Job ukáže společnost Gesteem sběr, analýzu a následné vyhodnocení dat. Nejedná se však jen o vymyšlená demo data. Ukázka bude probíhat na reálné práci kolaborativního robota Saweyr, kde budeme společně sledovat výkon a utilizaci robota, kvality výrobků a reakce na atypické situace či problémy robota. 

Plantyst s.r.o.:  Představí monitoring taktu a produkce výrobní linky v reálném čase prostřednictvím vlastního IoT zařízení. Nad rámec standardního monitoringu je zde ještě následná online prezentace informací pro všechny složky managementu, a to na jakémkoliv zařízení a doslova odkudkoliv. Tato aplikace je obohacena i o pokročilé vyhodnocování OEE skrze analytický nástroj Power BI. 

CES EA s.r.o. + Cleverlance Enterprise Solutions a.s.:  Jako systémový integrátor zastřešuje dodávku příběhové části řešení MSV a jeho partnerů. Zmíněná integrace jednotlivých řešení do jednotného příběhu zajištuje zákazníkovi nejen srozumitelnost při zachování odbornosti, ale především mu umožňuje naplno využít sílu cloudu při provázání jednotlivých řešení do jednotného celku. 

Feedyou s.r.o.: Chatbot jako virtuální asistent či průvodce ukazuje, že komunikace se zákazníkem není jen doména retailu. Správné zapojení zákazníka je dnes kritickou součástí jakéhokoliv průmyslu. 

Intelligent Technologies, s.r.o.:  U dat nezáleží jen na jejich sběru, ale především na jejich správné interpretaci. Řešení od Intelligent Technologies Vvám ukáže komplexní 360° pohled na výrobu, dodavatelský řetězec, controlling a ekonomiku zakázky. Síla vzájemného propojení výrobních dat spolu s daty ekonomickými a obchodními systémy je vyhodnocována prostřednictvím nástrojů Power BI, PowerApps, Flow a umělé inteligence (Power Platform). 

BECKHOFF Automation s.r.o.: Předvede tříosý rotační manipulátor (vrtací stroj) vybavený řízením TwinCAT a vlastními pohony. Řízení běží na IPC vlastní konstrukce s prostorem pro běh Windows aplikací například pro sběr a přenos dat. 

INFOTECH, s.r.o.: Od interní logistiky, přes vyvolávací systém až přesnou polohu lidí, materiálu a dopravních strojů. Infotech vám ukáže další podobu digitálního dvojčete v reálném čase.  

DORPS s.r.o: Interaktivní a efektivní navrhování prostoru výroby, simulace, pokročilá tvorba a prezentace tréninků pomocí rozšířené reality. Ať už máte nasazený headset HoloLens s možností mít obě ruce volné k práci, či využíváte jiná zařízení, DORPS vám ukáže, jak může rozšířená realita zefektivnit a zrychlit zaškolení a práci vašich zaměstnanců.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše