Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Koncern ZKL na Mezinárodním strojírenském veletrhu zabojuje o Zlatou medaili a přivítá delegaci české vlády

Brněnský strojírenský koncern ZKL, který se zabývá výrobou ložisek, se na Mezinárodním strojírenském veletrhu utká o prestižní ocenění Zlatá medaile. Soutěžním exponátem bude v jeho případě asymetrické soudečkové ložisko pro použití v převodovce domíchávače betonu. Druhý den veletrhu v sídle společnosti přivítá vedení koncernu ZKL oficiální delegaci z indického ministerstva průmyslu, podobně jako vloni se také potká přímo na veletrhu i se zástupci české vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem.

Strojírenský koncern ZKL se na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu uchází o ocenění Zlatá medaile. Do soutěže přihlásil asymetrické soudečkové ložisko s kazetovou klecí. „Zcela nová speciální konstrukce tohoto ložiska umožňuje jeho využití zejména v převodovce domíchávače betonu či v hlavním rotoru větrné elektrárny. Dalšími přednostmi jsou zvýšená naklopitelnost, axiální únosnost a schopnost pracovat při nízkých otáčkách bez prokluzování,“ uvedl výkonný ředitel koncernu ZKL Jiří Prášil mladší s tím, že nová konstrukce prodlužuje životnost ložiska oproti stávajícím řešením až o 80 procent. „Konstrukce ložiska je unikátní, proto jsme se rozhodli ji patentově chránit,“ doplnil Prášil.

Kromě účasti v hlavní soutěži čekají koncern ZKL v průběhu Mezinárodního strojírenského veletrhu také důležitá setkání. Hned první den veletrhu stejně jako v loňském roce přivítají jeho zástupci na svém stánku oficiální delegací české vlády. Ta bude čítat více než 10 osob a povede ji premiér Andrej Babiš s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem. Ze strany koncernu ZKL se přivítání ujme jeho generální ředitel Jiří Prášil starší, a to okolo 17:25 hod na stánku v pavilonu F.

Druhý den veletrhu pak přímo ve svém sídle a výrobním závodě ZKL přivítá vedení společnosti oficiální čtyřčlennou indickou delegaci pod vedením tajemníka tamního ministerstva těžkého průmyslu A. R. Sihaga a indické velvyslankyně v České republice Narinder Chauhan. „Zájem o setkání projevila indická ambasáda v Praze a my jsme této žádosti rádi vyhověli. Věříme, že najdeme prostor pro další rozšíření našich aktivit na indickém trhu,“ doplnil Prášil.

Koncern ZKL je významným tuzemským exportérem, své výrobky vyváží do více než 70 zemí světa. Jedním z největších trhů je pro něj právě Indie. V poslední době zde své aktivity rozšířil i do oblasti železniční dopravy, kam začíná dodávat svá speciální ložiska.

Hlavní část produkce ZKL se zaměřuje na těžké strojírenství, proto na veletrhu nebude chybět zastoupení soudečkových, axiálních soudečkových a těsněných soudečkových ložisek, která jsou pro tato odvětví typická. Pro návštěvníky tak bude mít koncern na Mezinárodním strojírenském veletrhu tradičně přichystány exponáty ložisek, které představují průřez celým sortimentem společnosti.

Expozice společnosti ZKL se na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 bude nacházet v hale F, stánku č. 80. 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše