Nationale Jagdausstellung

Übersetzung nicht verfügbar.

Příběhy české myslivosti, prodej mysliveckých potřeb, tradice a zábava

Dvanáctého května zahájíme na brněnském výstavišti Národní výstavu myslivosti, souběžně s ní mohou fanoušci myslivosti navštívit také Mezinárodní veletrhem pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstavu hospodářských zvířat. Ročník 2019 startuje novou koncepci, která je zaměřena především na vzdělávání a osvětu. Novinkou jsou jak nově pojaté doprovodné výstavy, tak program na pódiu.

Potřeby pro myslivost a pobyt v přírodě

Národní výstava myslivosti je umístěna v pavilonu G1 společně s včelařskou výstavou. V prodejních expozicích najdou návštěvníci potřeby pro myslivost a pobyt v přírodě, zbraně, střelivo, optiku a oblečení.

V oblasti lovecké optiky bude připravena široká nabídka na stáncích firem Meopta, Rapier, JLV, Svět dalekohledů a New Effect. Se zbraněmi přichází na letošní roční firma Nimrod, s nožířským sortimentem KDS Sedlčany. Originální české myslivecké košile budete moci koupit na expozici Luko, oblečení pro malé rybáře a myslivce bude představeno u firmy Vlček. VÍTEX CZ, český výrobce s více než pětadvacetiletou tradicí pletařské výroby, bude nabízet v Brně vrchní myslivecké ošacení, zejména vesty, svetry a čepice. Doplňkový sortiment tvoří bavlněná trika a polokošile včetně dětských svetrů a triček s různými mysliveckými motivy. Dalšími vystavovateli mysliveckého oblečení jsou například Margita nebo Markos. Vystavena budou také terénní auta Mercedes-Benz a Nissan.

Příběhy myslivosti ve stálých výstavách

Vedle prodejních expozic bude umístěno několik doprovodných výstav, které představí příběhy spojené s myslivostí v Čechách. Všechny příběhy budou prezentovány tak, aby byly přínosem pro odbornou veřejnost a zajímavostí i poučením pro ostatní návštěvníky. V pavilonu G1 se návštěvníci seznámí s příběhem nože Gladius, na kterém pracoval osm let a který je zaregistrován v České databance rekordů. Další výstava se bude věnovat prof. Josefu Opletalovi, významnému lesníkovi a pedagogovi Vysoké školy zemědělské v Brně. Na ostatních doprovodných výstavách se představí obora Kralice, výstava shozů jeleního paroží, raritní srnčí trofeje, mufloní trofeje Lesního závodu Židlochovice nebo historie zbraní používaných k lovu zvěře. Součástí Národní výstavy myslivosti 2019 budou chovatelské přehlídky trofejí OMS Brno-město, Židlochovice, Rosice, Šlapanice a Kuřim. Sté výročí si na Národní výstavě myslivosti připomene Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

Příběhy myslivosti

Pódium s poučením i zábavou

Základem pódiového programu bude dopolední odborný blok zaměřený na profesionály v myslivosti a odpolední osvětový blok patřící především široké veřejnosti a mládeži, který se denně bude věnovat mysliveckým tradicím. Zábavnou a především akční formou budou prezentovány myslivecké tradice a do programu se budou moci zapojit i návštěvníci. V dopoledních blocích se budou prezentovat témata pro odborníky, například hospodáře honiteb nebo profesionály v myslivosti. Příběhy myslivosti budou prezentovány i na pódiu, pro dobrou náladu zazpívá Jožka Šmukař. Vystoupí také trubači, v úterý odpoledne si můžete poslechnout unikátní lesnický soubor žesťových nástrojů Markazíni. Zdobení loveckých zbraní předvede rytec Karel Borecký.

Ve všech částech doprovodného programu bude zdůrazněno hlavní poslání myslivosti, kterém je péče o krajinu a volně žijící zvěř.

Po celou dobu výstavy bude v provozu myslivecká restaurace se zvěřinovými specialitami. V pavilonu G1 společně s myslivostí bude umístěna také včelařská výstava a také kuchyňské studio, kde se bude vařit z regionálních surovin.

3D lukostřelnice a ověření mysliveckých znalostí a dovedností

Letos máme v doprovodném programu dvě zásadní inovace: v neděli a v pondělí bude na výstavišti 3D lukostřelnice, kde si budete moci vyzkoušet střelbu z luku na docela reálné cíle v podobě zvířat. Každý den odpoledne na pódiu pod záštinou Mendelovy univerzity v Brně proběhne program, kde se návštěvníci dozví hodně o mysliveckých dovednostech a tradicích, do programu se zapojí i diváci přímo u pódia.

Chovatelské přehlídky trofejí

Téměř 600 trofejí bude vystaveno na chovatelských přehlídkách trofejí, které přivezou OMS Brno-město, Židlochovice, Rosice, Šlapanice a Kuřim. Umístění těchto přehlídek na Národní výstavu myslivosti do Brna bude určitě počátkem nové tradice, která k těmto trofejím přivcede více návštěvníků.

Doprovodný program

Praktické informace

Nejvýhodnější vstupenky jsou ke koupi na webu, ve středu 15. května budou mít členové organizovaných skupin (autobusových zájezdů) vstup na výstavu zdarma. Výstaviště bude otevřeno denně od 9 do 18 hodin, ve středu pak do 17 hodin.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše