Nationale Jagdausstellung

Übersetzung nicht verfügbar.

První odvážlivci si zkusili myslivecký test. Museli rozeznat vábničky nebo siluety dravců

Otázky na poslední hryz, či co je to výlož, dokázali hravě zodpovědět dobrovolníci v mysliveckém testu u příležitosti Národní výstavy myslivosti. Rozličné otázky padaly na pódiu v pavilonu G1.

Prvním zkoušeným byl nadšený myslivec Jan Křempek, jenž v testu obstál na výbornou. „Myslivost je moje srdeční záležitost. Žádnou univerzitu jsem však nestudoval a pracuji jako elektrikář,“ řekl Křempek, který dokázal hravě vyjmenovat rozdíly mezi divokým králíkem a zajícem nebo poznat zvuk vábničky husy velké.

Test mysliveckých znalostí a dovedností vytvořil Jakub Drimaj z Ústavu ochrany lesů a myslivosti Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU), který zdůraznil variabilní schopnosti každého myslivce. „Zaměřili jsme se na myslivecké oblečení, umění rozeznat rozdíly mezi jednotlivými zvířaty nebo na znalosti terminologie,“ vyjmenoval některé z úkolů Drimaj. Pro děti připravil lehčí variantu.

Drimaj se sám k myslivosti dostal takřka náhodou a nyní na MENDELU zkoumá reprodukci prasete divokého. Všem statečným účastníkům udělil za prokázané myslivecké znalosti speciální certifikát.

Nadšení myslivci si mohou zkoušky mysliveckých znalostí a dovedností prověřit až do středy 15. května.

Pódium v pavilonu G1

  • pondělí 13. 5. 14:00 – 15:30
  • úterý 14. 5. 15:00 – 16:30
  • středa 15. 5. 14:30 – 16:00

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše