STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

STYL SHOW II. s výraznými autorskými rukopisy

Módní přehlídka STYL SHOW II, která je k vidění dvakrát denně (v neděli v 11.30 a 14.30, v pondělí v 11.30 a 13.30 hodin) dává nahlédnout na osobité přístupy i rukopisy módních tvůrců, pocházejících z různých zemí od Česka přes Slovensko, Rusko, Ukrajinu, Sicílii až po Austrálii.

V samotném úvodu nabídla česká módní návrhářka Iveta Řádková hezkou dámskou kolekci, postavenou na nikdy nestárnoucí černobílé kombinaci i originálním motivu indiánské dívky. Na srpnovém STYLU spojila své síly s významným ruským výrobcem exkluzivních čepic a klobouků, společností LEVEL-PRO, která vyrábí designové pokrývky hlavy z přírodní i umělé kožešiny, kůže a textilu.

Svoji vlastní značku DigFashion poté představila Nataliya Digtyar, která do veletržní kolekce vybrala i modely, ve kterých využívá háčkované oděvy. Potvrdila tak v praxi svoji filozofii o tom, že každý kus oblečení nebo doplňků z její dílny je jedinečný a ručně vyrobený originál.

Cestování se stalo hlavní inspirací australské fotografky Saffrine Nydegger, která ve své tvorbě využívá fotografie z cest a své módní příběhy vypráví tím, že zachycené okamžiky tiskne na látky. A tak se dnes modelky procházely na mole oděny do zážitků, v nichž svoji roli hrály třeba mrakodrapy nebo krajina s barevnými listy.

Premiéru na STYLU měly také luxusní dámské kabelky JADISE z pravé kůže, ať už hovězí nebo hadí, vyrobené výhradně v Itálii. Jejich autorem je designér Massimiliano D´Angelo, původním povoláním grafik z Palerma, milující různé tisky, výšivky a rytiny. Massimiliano se také ve své návrhářské tvorbě inspiroval cestováním, uměním a fotografií, ale především sicilskou historií, kulturou a řemeslnou tradicí. Vytvořil tak originální značku s mladistvým šmrncem, kterou se hlásí k minulosti ve spojení se současnými módními trendy.

Závěr přehlídky patřil slovenské sourozenecké dvojici z Prešova. Karolina a Michal Jankivovi vsadili na výrobu a využití originálních plisovaných materiálů, které umně využívají při tvorbě společenských šatů pod značkou JANKIV SIBLINGS. Dámské plisované oděvy dnes v Brně prezentovali za doprovodu živé hudby v podání houslistky Rút Pajorkové a jejich kolekce udělala noblesní tečku za módní přehlídkou STYL SHOW II.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše