STYL

STYL SHOW II. s výraznými autorskými rukopisy

Módní přehlídka STYL SHOW II, která je k vidění dvakrát denně (v neděli v 11.30 a 14.30, v pondělí v 11.30 a 13.30 hodin) dává nahlédnout na osobité přístupy i rukopisy módních tvůrců, pocházejících z různých zemí od Česka přes Slovensko, Rusko, Ukrajinu, Sicílii až po Austrálii.

V samotném úvodu nabídla česká módní návrhářka Iveta Řádková hezkou dámskou kolekci, postavenou na nikdy nestárnoucí černobílé kombinaci i originálním motivu indiánské dívky. Na srpnovém STYLU spojila své síly s významným ruským výrobcem exkluzivních čepic a klobouků, společností LEVEL-PRO, která vyrábí designové pokrývky hlavy z přírodní i umělé kožešiny, kůže a textilu.

Svoji vlastní značku DigFashion poté představila Nataliya Digtyar, která do veletržní kolekce vybrala i modely, ve kterých využívá háčkované oděvy. Potvrdila tak v praxi svoji filozofii o tom, že každý kus oblečení nebo doplňků z její dílny je jedinečný a ručně vyrobený originál.

Cestování se stalo hlavní inspirací australské fotografky Saffrine Nydegger, která ve své tvorbě využívá fotografie z cest a své módní příběhy vypráví tím, že zachycené okamžiky tiskne na látky. A tak se dnes modelky procházely na mole oděny do zážitků, v nichž svoji roli hrály třeba mrakodrapy nebo krajina s barevnými listy.

Premiéru na STYLU měly také luxusní dámské kabelky JADISE z pravé kůže, ať už hovězí nebo hadí, vyrobené výhradně v Itálii. Jejich autorem je designér Massimiliano D´Angelo, původním povoláním grafik z Palerma, milující různé tisky, výšivky a rytiny. Massimiliano se také ve své návrhářské tvorbě inspiroval cestováním, uměním a fotografií, ale především sicilskou historií, kulturou a řemeslnou tradicí. Vytvořil tak originální značku s mladistvým šmrncem, kterou se hlásí k minulosti ve spojení se současnými módními trendy.

Závěr přehlídky patřil slovenské sourozenecké dvojici z Prešova. Karolina a Michal Jankivovi vsadili na výrobu a využití originálních plisovaných materiálů, které umně využívají při tvorbě společenských šatů pod značkou JANKIV SIBLINGS. Dámské plisované oděvy dnes v Brně prezentovali za doprovodu živé hudby v podání houslistky Rút Pajorkové a jejich kolekce udělala noblesní tečku za módní přehlídkou STYL SHOW II.