GO a Regiontour

Übersetzung nicht verfügbar.

Celý svět za čtyři dny a v nich tipy, rady, zajímavosti

Nechejte se nalákat na cestu kolem světa, kterou můžete stihnout na cestovatelských veletrzích v Brně. Startují již ve čtvrtek 16. ledna.

Thajsko ve velkém

Letošním hlavním partnerem cestovatelských veletrhů se stalo Thajsko. Veškeré informace k prezentaci této turisticky velmi oblíbené destinaci najdete ZDE, dočtete se o fenoménech thajského boxu, masáží či jídla a zástupci státní thajské centrály cestovního ruchu doporučují jednotlivá místa. Dodejme, že velkou show na samotné expozici doplní ještě na pódiu v pavilonu P několikrát vystoupení thajských tanečnic a na sobotní 14. hodinu je připravena lekce vaření thajských jídel.

Slovinsko – Zelené. Aktivní. Zdravé

Není daleko a okouzluje dovolenkáře i aktivní turisty. Pokud chcete být „teď hned u moře“, tak slovinský Piran nebo Portorož jsou na dosah za pouhých šest sedm hodin cesty autem, ještě blíž jsou majestátní Julské Aply se svým nejvyšším vrcholem Triglav. Ve Slovinsku najdete úchvatné jeskynní systémy Postojna či Skočjanske jame, zejména v těch druhých máte pocit, že jste se dostali do Tolkienovy Morie. A špičkové termální lázně, jejichž minerálních vod si vážili už starověcí Římané, jsou třešinkou na dortu. Co vše zájemce o vycestování do Slovinska čeká v roce 2020, se dozvíte nejen v expozici Slovenija center, ale také ve dvou přednáškách Slovinsko – Zelené. Aktivní. Zdravé, a to v pátek v 11:30 a v sobotu v 16:00 na pódiu v pavilonu P.

Vydejte se na Kubu

Slunce, písek, rum a hříšná salsa. Hádáte správně, řeč je o Kubě. Že tento latinskoamerický ostrovní stát nabízí mnohem víc, si potvrdíte i na lednovém festivalu GO na brněnském výstavišti. Dozvíte se třeba, že vyjet na Kubu je bezpečná a neotřelá volba pro dovolenkovou destinaci. Příležitostí k cestování je na Kubě dost a autentické krásy nadchnou každého: Pohostinnost kubánského národa a rozmanitost kulturních, muzeologických a historických možností, jak trávit čas. Zajímavé jsou i neporušené architektonické památky řecko-římských farností. A kdo by odolal jemnému písku na plážích a čisté vodě? Milovníci automobilových veteránů si tu taky přijdou na své. Ulice hlavního města Havanny jsou jich plné. Zástupci kubánské centrály cestovního ruchu jsou přesvědčeni, že Kuba je perspektivní místo pro světový turismus a zahraniční investory. Zbývá jen vydat se na cestu a nahlédnout do kubánského srdce. Novinky na sezonu 2020 se zájemci dozvědí od kubánských zástupců v sobotu v 11:30.

Dominikánská republika nabízí vše, o čem sníte

Usměvaví lidé, nádherná příroda, kouzelné pláže, rum a dny plynoucí v rytmu bachata či merengue. Dominikánská republika je turistickým magnetem a její zástupci opět nebudou chybět na veletrzích GO a Regiontour. Kromě expozice se novinky dozvíte také ve dvou speciálních blocích Dominikánská republika – To se mi líbí! Připraveny jsou na pátek ve 14:30 a na sobotu v 15:30.

Švýcarsko na dosah ruky

Češi hory milují a stále častěji se za nimi vydávají do Švýcarska. Země nabízí nezapomenutelné zážitky, neobyčejnou rozmanitost turistických cílů na malé rozloze a mnohdy také velmi atraktivní nabídky. Při dobrém plánování vás dovolená v zemi čokolády, sýrů a majestátních hor nemusí vyjít výrazně dráž než jinde. Tipy ze Švýcarska vám pracovníci agentury Switzerland Tourism prozradí například v sobotu v 15:00 v pořadu Švýcarsko s dětmi, kdy můžete také vyhrát ceny v soutěži. V neděli pak můžete okusit Švýcarské chuťovky, poslechnout si o nich a také doopravdy ochutnat.

Afrika známá i neznámá

Značná pozornost se letos soustředí na Afriku. Komplexní nabídku nabídne Tanzánie, na GO zamíří oficiální tanzanská centrála turistického ruchu. Poznáte národní park Serengeti nebo rokli Olduvai, kde byly nalezeny kosterní pozůstatky jednoho z nejstarších předchůdců člověka. Ale nejen pradávnou historii a přírodní divadlo v podobě ohromného množství divoké zvěře tato atraktivní země nabízí. Černý kontinent je doménou cestovní kanceláře GRAND AFRIKA. Jak říká její majitelka Pavlína Rojík Fulnečková, všichni ze společnosti ji mají zarytou hluboko v duši a vědí, kdy a kam zajet. Svým klientům nabízejí cesty připravené na míru, podle jejich přání a představ a nabídek je nepočítaně. Atraktivní je například přespání na solné pláni po širým nebem, let balonem, kdy je možné sledovat největší migraci, nebo výstupy na Kilimandžáro některou ze šesti tras. Své tipy a poznatky prozradí dlouholetý spolupracovník CK Matej Dolinay ve své přednášce Nejlepší safari v Africe. Zájemci se mohou v neděli 19. ledna od 11:30 také těšit na spoustu krásných fotografií, které na svých cestách pořídil. Afrikou vás provedou i cestovatelé Tomáš Poláček, horolezec Radek Jaroš nebo členové projektu Busny.

Proplujte Holandskem

Jaké je poznávání „země tulipánů“ z lodní paluby, prozradí společnost Dutch Masters se svým projektem Holandsko na lodi. Zájemci di půjčí loď a v Nizozemí si ji pak i sami řídí. Expozici poznáte hravě – bude u ní stát devítimetrová motorová loď, kterou si zájemci mohou prohlédnout zevnitř i zvenčí. Hlavně děti se zabaví výukou vázání lodních uzlů. Jak taková projížďka Holandskem vypadá, poznáte taktéž díky besedám, které jsou na pódium v pavilonu P naplánovány na páteční 14. hodinu a v neděli na 13:45.

Vyčistěte si hlavu v norské Arktidě

Lodí můžete proplouvat i kolem norského pobřeží a jak říká kapitán Miloš Jahoda z Aurayacht, jsou do doslova mentální lázně. O kouzlo norské Arktidy povykládá v sobotu v 10:30, návštěvníci se mohou těšit na úchvatnou komentovanou slideshow.

Foto: archiv Tourism Authority of Thailand, Grand Afrika, Dutch Masters, Aurayacht

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše