Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Rarita, co splní sci-fi sny. Schunk uvítá návštěvníky pětiprstou robotickou rukou

Celosvětový lídr pro upínací techniku a uchopovací systémy a přední dodavatel technologií pro roboty a výrobní stroje Schunk Intec s.r.o. představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu osm předních exponátů. Největší raritou však bude pětiprstá pohyblivá ruka Shunk SVH, s kterou chce také zabojovat v soutěži o Zlatou medaili MSV.

Jedinečná možnost potřást si rukou budoucnosti. Takto láká kampaň firmy Shunk ke svému stánku malé i velké zájemce o robotický vývoj. Přímo na výstavišti mohou laici i odborníci spatřit Antropomorfní ruku SVH umístěnou na robotu KUKA. Velikostí, formou a pohyblivostí se velmi blíží svému lidskému vzoru a stává se tak jeho věrnou kopií.

Pětiprstá uchopovací ruka SVH (k dispozici je levá nebo pravá ruka) je koncipovaná pro aplikace servisní robotiky. Nejprve byla k dispozici pouze jako prototyp, ale později SCHUNK zařadil antropomorfní uchopovací ruku do standardního modulového programu pro mobilní uchopovací systémy.

Pomocí celkem devíti pohonů může provádět jejich pět prstů různé uchopovací operace. Elastické plochy na předních článcích prstů zajišťují bezpečné držení uchopovaných objektů. K tomu může ruka provádět četná gesta, čímž se usnadní komunikace mezi člověkem a servisním robotem.

Řídicí, regulační a výkonová elektronika je kompletně integrována do zápěstí. Takže všechno potřebné si hravé prsty nosí s sebou. Ovládání probíhá volitelně přes Profibus nebo CAN-Bus. Definovanými rozhraními může být SVH firmy SCHUNK připojená k běžným průmyslovým a lehkým robotům.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše