SALIMA

Übersetzung nicht verfügbar.

STÄUBLI představuje rychlé roboty pro potravinářské provozy

Po čtyřech letech se opět na potravinářské veletrhy vrátila společnost Stäubli, která v pavilonu V představuje dva roboty, speciálně určené pro potravinářské provozy.

„Jako firma se věnujeme automatizaci a průmyslovým robotům pro různá odvětví. Nicméně potravinářství je pro nás jedním z  klíčových segmentů, kde vidíme hlavně do budoucna velké možnosti nasazení robotů. Z každodenního kontaktu s firmami víme, že o tom začínají hodně uvažovat a že automatizace je nezbytná i v potravinářství, kde byl historicky vysoký podíl ruční práce anebo jednoúčelových strojů,“ říká Michal Scholze, manažer pro marketing a rozvoj obchodu.

„Vystavujeme zde dvě robotické buňky -  šestiosý robot TX90 a model TP80, což je rychlý čtyřosý robot určený hlavně pro manipulaci, spolupráci s dopravníkem, s kamerovým systémem, skládání výrobků z pásu do krabiček, jejich přerovnávání atd. Jeho výhodou je, že může být instalováno více strojů vedle sebe, tudíž zvládnou i dopravníky, na kterých vyjíždí třeba 1000 výrobků za minutu, takže jde opravdu o vysoké objemy. To jsou čísla, která se v pekárnách nebo při výrobě sušenek běžně pohybují,“ dodává Michal Scholze.

Oba roboty jsou konstruovány pro potravinářské provozy, a tudíž mají speciální povrchovou úpravu, aby se daly snadno omývat vodou nebo čistit prostředky, používanými v potravinářství. „Klademe velký důraz na to, aby výroba byla čistá a stroje splňovaly hygienické předpisy, hlavně v primární výrobě, kde jsou roboty v kontaktu s nebalenými výrobky a potravinami,“ vysvětluje manažer švýcarské firmy, která má v Česku pobočku v Pardubicích.

Firma Stäubli je globálním poskytovatelem mechatronických řešení ve třech specializovaných oblastech: fluidní a elektrické konektory, robotika a textilní stroje. Je mezinárodní skupinou, která v současné době působí v 29 zemích, má své zástupce v 50 zemích na čtyřech kontinentech a zaměstnává více jak 4 500 lidí po celém světě.  Stäubli byla původně založena v roce 1892 jako malá dílna v Horgenu/Curychu a dnes se jedná o mezinárodní skupinu se sídlem ve švýcarském Pfäffikonu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše