Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Studentská soutěž o nejlepší návrh 3D sochy má svého vítěze. Projekt se představí i na MSV

Kaleidoscope od studentky Technické univerzity v Turecku Ekin Ünlü. To je návrh, který vyhrál soutěž Digitální továrna. Uspořádalo ji Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze a skupinou PETMAT. Podstatou studentského klání bylo vytvořit 3D návrh tištěné sochy z recyklovaného PET materiálu. Porota vybírala ze sedmi návrhů.

Soutěž má zvýšit povědomí o nových technologiích a možnostech využívání recyklovaného materiálu. Má také ukázat, že lze velmi jednoduše propojit studium a kreativitu s praxí a reálným uplatněním,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Takový přístup je v souladu s Inovační strategií 2019 – 2030, Česká republika je totiž zemí pro budoucnost = the Country for the Future. Vítěznou práci chceme představit na Mezinárodním strojírenském veletrhu, zhmotníme ji na našem stánku.“

Na druhém místě se v soutěži Digitální továrna umístil návrh studenta ČVUT z Vietnamu Cuonga Dovana nazvaný Hexaball, pomyslnou bronzovou medaili získal Martin Králík z VUT Brno. Všem, kteří se do soutěže přihlásili, organizátoři děkují za originální nápady a gratulují vítězům.

„Nešlo o jednoduché zadání, studenti si s ním ale poradili a poslali neotřelé a zajímavé návrhy. Výběr vítězného nápadu nebyl vůbec jednoduchý, svědčí o tom fakt, že na druhém místě skončil student o pouhý jeden bod za vítězem,“ říká zakladatelka neziskové organizace a výzkumné skupiny FA ČVUT v Praze PET-MAT Kateřina Nováková adodává: „Pro studenty je velmi důležité propojení s praxí, možnost prezentovat vítězný návrh na říjnovém veletrhu v Brně tak velmi vítáme.“

3D umělecký objekt bude během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně součástí expozice Ministerstva průmyslu a obchodu a následně se vydraží v aukci ve prospěch studentského start-upu. Z přípravy a výroby 3D objektu vznikne časosběrný dokument, který bude na stánku MPO rovněž ke zhlédnutí.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše