Baumesse Brünn

Übersetzung nicht verfügbar.

Zlaté medaile Stavebního veletrhu 2019 patří výrobkům šetřícím lidské zdraví, přírodní zdroje i životní prostředí

Nejlepšími exponáty Stavebních veletrhů Brno se staly posuvná střešní taška, chytrá řídicí jednotka pro zdravé bydlení a tepelné čerpadlo s regulací fotovoltaické elektrárny. Čestné uznání hodnotitelské komise patří skleněné střešní krytině s integrovaným fotovoltaickým článkem.

O prestižní ocenění Zlatá medaile SVB 2019 se ucházelo čtrnáct výrobků vystavených na letošním ročníku. Odborná hodnotitelská komise pod vedením 1. místopředsedy ČKAIT prof. Ing. Aloise Materny z nich vybrala tři nejlepší a nejinovativnější. Zástupci úspěšných firem převzali ocenění na slavnostním ceremoniálu spojeném s oficiálním zahájením veletrhů SVB, Dřevo a stavby a MOBITEX. 

První Zlatou medaili SVB 2019 převzala firma Tondach Česká republika s.r.o. za pálenou tašku SALSA 13, která je novinkou letošního roku. Taška je posuvná v rozmezí až 35 mm a hodí se pro rekonstrukce a stavby moderních střech s nižším sklonem. Inovovaná konstrukce umožňuje moderní metodu přichytávání tašek – tzv. Sturmfix. Novinka je vyrobena ekologickým způsobem z čistě přírodních materiálů a má životnost až 100 let.

Ocenění obdržela také společnost Velux ČR, s.r.o., a to za řídicí jednotku vnitřního prostředí VELUX ACTIVE with NETATMO. Systém pomocí senzorů měří teplotu, vlhkost i koncentraci CO2 uvnitř budov a díky chytrým algoritmům řídí automatické ovládání střešních oken, rolet a žaluzií. Zajišťuje tak kvalitní vnitřní prostředí staveb a úsporný provoz. Aplikace pro chytrý telefon umožňuje kontrolovat systém i na dálku.

Třetí Zlatá medaile patří společnosti Tepelná čerpadla Mach, s.r.o., za tepelné čerpadlo Chameleon Hybrid 4-13/2,2 kW s invertorem. Tepelné čerpadlo nové generace přináší uživateli výrazné úspory a kromě jiného dokáže ovládat solární systém. Má v sobě zabudovaný komplexní systém řízení pro využívání obnovitelných zdrojů energie včetně bateriového úložiště a vyrábí se ve třech typech podle výkonu.

Hodnotitelská komise se rozhodla udělit také čestné uznání SVB 2019. Získala ho firma Czech Energy Team, s.r.o., a oceněným exponátem je fotovoltaická taška HanergyHantile čínského výrobce Hanergy. Jde o skleněnou střešní krytinu s integrovaným fotovoltaickým článkem, která vedle původní funkce vyrábí elektrickou energii a současně zachovává typický vzhled.


Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše